#gazdaság









A kormány levélben „engedélyezte” a fővárosi taxis tarifák emelését
 

A kormány levélben „engedélyezte” a fővárosi taxis tarifák emelését

A budapesti taxisok díjemelést akarnak, ám a kormány megtiltotta az önkormányzatoknak, hogy emeljenek díjaikon. A főváros álláspontja szerint a tilalom a taxis díjakra is vonatkozik. A kormányhivatal és az innovációs tárca most állásfoglalást adtak ki, miszerint ez nincs így. A fővárosi közgyűlés a taxisokkal folytatott további tárgyalás után márciusban dönthet az emelésről.


Hogy találták ki, hogy egy forint épp ennyit érjen?
 

Hogy találták ki, hogy egy forint épp ennyit érjen?

Nem örülünk, hogy egy euró nagyjából 360 forintba kerül, tudjuk, hogy a brit font szinte mindig a legdrágább deviza, és az sem meglepetés, hogy a világ erős gazdaságai közül a japánok pénze az, aminek az ára nem több száz forint, hanem csak 2-3. De hogy jöttek ki ezek az árfolyamok? Mi volt az alap, a kiindulópont, amikor egy pénznem értékét meghatározták? És hogyan számolnak most, amikor valahol a világon új pénzt vezetnek be?




 

"Én első kézből tudom, mennyit jelenthet egy kis összegű megtakarítás" – ön is bármikor belevághat!

A rendszerváltás óta példátlan februári pénzeső (a 13. havi nyugdíj és az előző évinél 5 százalékkal magasabb nyugdíj, a megemelt minimálbérek, a 25 év alatti fiatalok szja-mentessége, és persze a gyermekeseknek járó szja-visszatérítés) miatt most sokaknak keletkezhet akkora megtakarítása, amelyet már a párnaciha és a befőttesüveg helyett érdemes befektetni. De vajon mibe? Ennek eldöntése habitus kérdése is, valaki hajlandó kockázatot vállalni és azt el is viselni, mások inkább óvatos típusok. Mint azonban cikkünkből kiderül, odafigyeléssel akár mindenki megtalálhatja a számítását, a karakteréhez legjobban passzoló befektetési stratégiát.






Nem figyel a pénzére a magyarok nagy része, tízezermilliárdos vagyon veszti folyamatosan az értékét
 

Nem figyel a pénzére a magyarok nagy része, tízezermilliárdos vagyon veszti folyamatosan az értékét

A lakossági bankbetétek összege lendületesen nőtt az elmúlt időszakban, összegük az év végére már átlépte a tízezermilliárd forintot. Hasznot azonban alig hoznak a tulajdonosaiknak, többnyire szinte kamat nélkül, lekötetlenül veszítik folyamatosan a reálértéküket a szárnyaló infláció idején. A lekötött bankbetéteknél már megindult a kamatok emelkedése, de ezek még mindig fényévnyire vannak az inflációtól, nem tudnak versenyezni az állampapírok hozamával.

Bank360.hu Bank360.hu