Rangos díjat kapott Fabricius Gábor filmje a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon
Fabricius személyesen vehette át a válogatás leginnovatívabb művét illető trófeát első játékfilm rendezéséért.
Fabricius személyesen vehette át a válogatás leginnovatívabb művét illető trófeát első játékfilm rendezéséért.
Több hónapon keresztül készült az Országos Széchényi Könyvtárban a felbecsülhetetlen értékű, 12. századi Pray-kódex díszmásolata, amelyet aztán a magyar kormány ajándékoz az egyházfőnek.
Az állami gyászszertartást Párizsban az Invalidusok udvarában tartották meg. Belmondo koporsóját francia zászlóval takarták le.
A stand-upos szerző Az utolsó 450 év című muris sci-fijében olyan szemétzivataros korba vezet, amelyben már nemcsak a mobilunk, hanem a cipőnk is lemerül, a túzok titkos fegyver, szivacstökből van a mosdókesztyű, és ahol Putyin az első elnök, akit a halála után is újraválasztanak.
A Max az új ügyfelek és az HBO GO már meglévő ügyfelei számára lesz elérhető.
A színész sírt, amikor Köbli Norbert felkérte, hogy szerepeljen A játszma című filmben, nagyon hiányzott már neki a játék.
A Sorbonne közgazdaságtudományi tanszékét hagyta ott azért, hogy felfedezze magában a szunnyadó művészt. Sok-sok kitérő után Tel Avivban lelt rá a saját útjára, itt is tanult meg festeni. Miután tavaly hazaköltözött, az első önálló kiállítását egy meditációs központban tartotta meg a Balaton-felvidéken. Képein meztelen és táncoló nők a főszereplők. Galériánkban bemutatjuk Pakosz Anna festőt.
A Törőcsik Mari Moszkvában című dokumentumfilmet is levetítik a Madách Nemzetközi Színházi Találkozón.
A Freeszfe Egyesület hallgatóinak tartott workshopot Tarr Béla a CEU épületében. A falak, ahonnan egyszer már kiüldöztek egy egyetemet, most egy másik egyetem menekülőinek biztosítanak lehetőséget a munkára. Tarr Bélával, az SZFE-t elhagyó és az ottmaradó hallgatókkal forgattunk.
Az olimpiának és a nyárnak is vége van, de bátor kiállásokkal, inspiráló történetekkel, kiváló színházi-és filmélményekkel feltöltve vághatunk bele az őszbe. Ez volt a hónap a hvg.hu Kult és Élet+Stílus rovatában.
A tavaly a járvány miatt csak online megtartott könyvhét idén visszatért a valóságos térbe is. Szubjektív válogatásunkban ötven most megjelent könyvet ajánlunk.
Külföldi intézményekben fogják folytatni tanulmányaikat azok a hallgatók, akik otthagyták az SZFE-t.
A képet eredetileg 1,2 millió euróért adták el, de ma már 4-6 milliót is megérhet.
A hírhedt Pegasus kémszoftver is előkerül Ronan Farrow, a Harvey Weinstein-ügy egyik kirobbantójának könyvében, amely most már magyarul is olvasható.
Mikor, mitől környékezi meg a múzsa? – kérdeztük a vasárnapig tartó könyvhét alkalmából jó néhány írótól, költőtől. Van-e olyan furfangjuk, hóbortjuk, amivel a legjobb gondolatokat csalogatják elő magukból? Alább összeállításunk 2. részét olvashatják, 12 szerzővel.