Törőcsik Mariról mutatnak be dokumentumfilmet Vidnyánszky fesztiválján
A Törőcsik Mari Moszkvában című dokumentumfilmet is levetítik a Madách Nemzetközi Színházi Találkozón.
A Törőcsik Mari Moszkvában című dokumentumfilmet is levetítik a Madách Nemzetközi Színházi Találkozón.
A Freeszfe Egyesület hallgatóinak tartott workshopot Tarr Béla a CEU épületében. A falak, ahonnan egyszer már kiüldöztek egy egyetemet, most egy másik egyetem menekülőinek biztosítanak lehetőséget a munkára. Tarr Bélával, az SZFE-t elhagyó és az ottmaradó hallgatókkal forgattunk.
Az olimpiának és a nyárnak is vége van, de bátor kiállásokkal, inspiráló történetekkel, kiváló színházi-és filmélményekkel feltöltve vághatunk bele az őszbe. Ez volt a hónap a hvg.hu Kult és Élet+Stílus rovatában.
A tavaly a járvány miatt csak online megtartott könyvhét idén visszatért a valóságos térbe is. Szubjektív válogatásunkban ötven most megjelent könyvet ajánlunk.
Külföldi intézményekben fogják folytatni tanulmányaikat azok a hallgatók, akik otthagyták az SZFE-t.
A képet eredetileg 1,2 millió euróért adták el, de ma már 4-6 milliót is megérhet.
A hírhedt Pegasus kémszoftver is előkerül Ronan Farrow, a Harvey Weinstein-ügy egyik kirobbantójának könyvében, amely most már magyarul is olvasható.
Mikor, mitől környékezi meg a múzsa? – kérdeztük a vasárnapig tartó könyvhét alkalmából jó néhány írótól, költőtől. Van-e olyan furfangjuk, hóbortjuk, amivel a legjobb gondolatokat csalogatják elő magukból? Alább összeállításunk 2. részét olvashatják, 12 szerzővel.
Az új főigazgató L. Simon szerint nála senkinek nem kell ízlésterrortól és a munka átpolitizálásától tartania.
A sorsát meghatározó, festményein is feltűnő nőalakok felől közelíti meg Raffaello pályáját A művészet templomai sorozatban Massimo Ferrari filmje.
Az államtitkár megnézte, hogy áll a tíz tonna hullajtott szarvasagancsból készülő Bőgő bikafej című szobor.
A halhatatlanok halála mindig megrázza a világot. Ha az hal meg, aki évtizedekig megadta a világ ritmusát, néhány másodpercre talán a Föld is megáll. A világon sok millió ember látta szemtől szemben a Rolling Stonest, de hátulról csak egyvalaki: a zenekar múlt héten, 80 éves korában elhunyt dobosa, Charlie Watts.
A film a népszerű filmes páros, Cseke Eszter és S. Takács András több mint ötéves munkájának eredménye.
Mikor, mitől környékezi meg a múzsa? – kérdeztük a most kezdődött és vasárnapig tartó könyvhét alkalmából jó néhány írótól, költőtől. Van-e olyan furfangjuk, hóbortjuk, amivel a legjobb gondolatokat csalogatják elő magukból? Alább összeállításunk 1. részét olvashatják, folyt. köv. holnap, 12 szerzővel.
A görög zeneszerző ezernél is több művet írt, köztük az olimpiai himnuszt és palesztin himnuszt.
Az afgán nők sokat köszönhetnek egy fiatal street art művésznek, aki naponta teszi kockára az életét azzal, hogy egyáltalán kilép az utcára. Amit pedig a falakra fest, az szokatlanul erős vélemény a nőket elnyomó országban. Samszia Hasszani a tálib megszállástól sem riadt vissza, továbbra is hangot ad a nőknek.
A lovaglást és a kézműves sajtot már nem is említjük.
Hosszú út vezetett a Roncsfilm nyóckerétől a Corvin sétányig, ám a környék sava-borsát még mindig az omladozó házak tövében fogjuk megtalálni. Múltat idézünk most, hogy a sétány elnyeri végleges arcát.
Politikai menekült vagyok – állította magáról a Portugáliában letelepedett kínai képzőművész, Aj Vej-vej, akinek a sok egyéb mellett a kínai hatóságok általi meghurcoltatására utaló Rapture címmel látható jelenleg tárlata Lisszabonban.
Tony McCarroll dobos 1995-ig erősítette a zenekart.