Az éj leple alatt, gyalog szökött át egy észak-koreai férfi Dél-Koreába
A szökés 20 órán át tartott, nappal a férfi mozdulatlan maradt.
A szökés 20 órán át tartott, nappal a férfi mozdulatlan maradt.
A betegek, gyermekek leszállhattak, a többiek azonban közel húsz napot várakoztak, ezután az olasz hatóságok önkéntes alapon szétosztották őket más európai országok között.
A repülőgép Jordániából szállt fel.
A döntést azzal indokolták a hatóságok, hogy túl sok menekült marad Líbiában, ezzel veszélyeztetik az ország etnikai összetételét.
A döntésben 64 gyerek és 20 nő érintett, akik az orosz-ukrán háború elől menekültek Magyarországra.
A jövő évi költségvetés terhére biztosítanak forrást arra, hogy “megfelelő jogi lépéseket” tegyen meg az igazságügyi miniszter.
A strasbourgi döntés szerint 12 ezer eurót (kb. 4,7 millió forint) kell kifizetni annak az afganisztáni nőnek, akit négy gyerekével együtt 17 hónapon át tartottak a déli határon kialakított tranzitzónában.
Stábunk Esztergomban forgatott, ahol a Kocsról kitelepített kárpátaljai menekültekkel David Pressman amerikai nagykövet is találkozott.
A rendelet alapján csak az „Ukrajna katonai műveletekkel közvetlenül érintett” területeiről érkezők részesülhetnek lakhatási támogatásban.
Az egyik eset Lampedusa közelében, a másik pedig Calabria partjainál történt.
A legnagyobb mértékben azoknak a száma növekedett, akik a saját hazájukon belül maradva kerestek biztonságot.
Több mint százan lehettek a csónakon, amellyel a menekültek Nagy-Britanniába szerettek volna eljutni.
A szomszédos Ausztriában pedig a legmagasabb.
Négy kontinensről és 57 országból, közel 400 döntéshozó, szakértő és civil szervezet képviselője találkozott Brüsszelben, hogy az embercsempészet elleni fellépésről egyeztessenek. Ha az Európai Bizottság tervei beteljesülnek, a jövőben Brüsszel válhat az embercsempészet elleni küzdelem egyik világszintű központjává.
A férfi 2016 augusztusában érkezett a Szerbiával közös határra.
Jogvédők szerint egyre több embercsempész karambolozik Magyarországon, az így megsérült utasokat pedig néha mankóval, sérülten küldik vissza a határkerítésen túlra.
Az állam szűkítette azoknak az Ukrajnából menekülőknek a körét, akik igénybe vehetik a Védelmi Bizottságok által kijelölt szálláshelyeket, szerintük ez szolgálja leginkább azt, hogy a munkaképesek integrálódjanak a munkaerőpiacra.
A görög hatóságok még vizsgálják az áldozatok személyazonosságát, de vélhetően illegális bevándorlókról van szó.
Több mint egy éve tört ki az orosz-ukrán háború, és sokan azóta élnek menekültszállókon, és várják, hogy hazamehessenek. A Migration Aid egy budapesti és egy győri szállót üzemeltet, ahol rövid, illetve hosszú távon segítenek az átutazó vagy ideiglenesen nálunk letelepedett családoknak. A saját albérlet gyakorlatilag esélytelen, ahogy az is, hogy mindenki el tudjon helyezkedni. Akkor milyen kilátásaik vannak a menekülteknek, és hogyan lehet többtagú családként hónapokig egy szobában lakni? Erről beszélgettünk a szervezet két önkéntesével.