Nagy változást hozhat 2025 az iPhone-oknál
A pletykák alapján úgy tűnik, a mesterséges intelligencia miatt az Apple kénytelen lesz jóval több memóriát pakolni az iPhone-okba, mint azt eddig tette.
A pletykák alapján úgy tűnik, a mesterséges intelligencia miatt az Apple kénytelen lesz jóval több memóriát pakolni az iPhone-okba, mint azt eddig tette.
Spotify-integrációt kaphat az Instagram, a jelek szerint már fejlesztik az újdonságot a Metánál.
Fontos határidők érkeznek, amelyek a magyar piaci szereplőket is kötelezik, így számos ágazatban kell felmérni a kitettséget, a veszélyforrásokat és a szabályozás értelmében érdemi fejlesztéseket végezni. Podcastunkban az irányelvvel kapcsolatos legfontosabb kérdésekről Bede Ádám és Herk Imre információbiztonsági szakemberekkel beszélgettünk.
Mostantól sokkal könnyebb lesz a költözködés az Apple Music és a YouTube Music között, az Apple ugyanis lehetővé tette, hogy egyszerűen végre lehessen hajtani a lejátszási listák exportálását és importálását.
Bár saját bevallásuk szerint a lopástól tartanak leginkább a magyar mobilozók, nem ez a leggyakoribb káresemény – mutat rá egy friss felmérés.
Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.
Az egyre jobban elterjedt légkondicionálók energiafelhasználását csökkentheti egy olyan levegőszűrő és párátlanító megoldás, amely először az űrhajókban mutatkozott be.
A tavalyihoz képest 20 százalékkal, a két évvel ezelőttinél pedig 170 százalékkal nagyobb az adathalász támadások száma az idén. A bűnözők mobiltelefonos üzenetekkel, magukat gyakran a rendőrségnek, mobilszolgáltatónak, vagy csomagküldő cégnek kiadva igyekeznek megszerezni az ügyfelek pénzét és bankkártyaadatait. Az Erste a csaló SMS-ek mellett most arra is felhívja az ügyfelek figyelmét, hogyan tarthatják biztonságban az adataikat.
Fordulat körvonalazódik, miután a világ országainak negyedében már betiltották az iskolai mobilozást, és az újabb kutatások, valamint oktatási tapasztalatok nyomán erre buzdítják a többieket is. A liberálisabb álláspont képviselőinek azért maradt még néhány erős érvük. Kérdés, hogy ezekből Magyarországon melyik intézményben mernek majd meríteni bármit is.
A Transsion nevű kínai cég már javában fejleszti a több ponton is meghajlítható kijelzővel szerelt okostelefonját, amiről egy videót is mutatott a vállalat.
Dél-koreai mérnökök szerint van arra mód, hogy üvegházhatású gázok nélkül működő, hatékony hűtőt készítsenek – igaz, a technológia bonyolultabb, mint a hagyományos rendszerek. Cserébe viszont környezetbarát.
Négy ember öt napra elindul az űrbe, hogy egy űrhajóval Föld körüli pályára álljon, és megejtsen egy űrsétát. Egyikük sem képzett asztronauta. A Polaris Dawn-küldetés két halasztást követően leghamarabb augusztus 30-án indulhat. Veszély az indítás után is lesz bőven, de a kockázat megéri: a misszió számos kérdést válaszolhat meg, melyeket a jövőbeni űrutazások során lehet hasznosítani.
Szinte az utolsó pillanatig minden rendben volt a Starlink-küldetésből visszatérő SpaceX Falcon–9-rakétával, ám amikor leszállt a drónhajóra, valami félrement.
Véget ér az Európai Űrügynökség (ESA) 24 éves Claster-küldetése, mely eredetileg mindössze két évig tartott volna. A műholdak mindegyike befejezi a tudományos megfigyelést, az egyiket pedig irányítottan megsemmisítik.
Peter Bentley, a University College London tudósa szerint ma már minden rendelkezésre áll ahhoz, hogy egy, az álmokat felvevő rendszer készüljön, hogy aztán reggel vissza lehessen nézni, mi mindenről álmodott az ember.
Két új funkcióval bővíti szolgáltatását az Instagram, amit rövidesen a magyar felhasználók is kipróbálhatnak.
A HMD Global és a Mattel partnerségéből született meg a HMD Barbie Phone, amely lényegében egy új dizájnt kapott Nokia 2660 Flip. Hamarosan Magyarországon is elérhető lesz.
Írország fővárosának döntnökei szerint a Google egyelőre nem építheti meg a harmadik adatközpontját, mivel nem tudni, milyen energiát használna fel a működtetéséhez.
Sorra érkezik a Samsung Galaxy készülékekre a legújabb, augusztusi szoftverfrissítés. Kritikus hibát is javít, sőt új funkciót is hoz.
Az Egyesült Királyság tudósai egyelőre maguk sem tudják, milyen eredményt hozhat, hogy a mesterséges intelligenciával kerestetik a demencia kialakulására utaló jeleket. Abban viszont biztosak, hogy nagyon komoly lehetőséget jelent, hogy ekkora adatkészlettel dolgozhatnak.