Ő az atyja a „láthatatlan kéznek”, amely leszorítja az árakat a boltokban
Háromszáz éve, 1723. június 5-én született Adam Smith skót közgazdász és társadalomfilozófus, a modern közgazdaságtudomány atyja, a skót felvilágosodás legnagyobb alakja.
Háromszáz éve, 1723. június 5-én született Adam Smith skót közgazdász és társadalomfilozófus, a modern közgazdaságtudomány atyja, a skót felvilágosodás legnagyobb alakja.
Ígéretesnek mutatkozik egy új, több mint 50 ráktípust kimutató vérvizsgálat a brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) nagyszabású vizsgálata szerint – jelentette a BBC.
Régészek 12 ezer éves fogakat és egyéb csontmaradványokat találtak a németországi Blätterhöhle barlangban Hagen városa mellett – közölte a Westfalen-Lippe települési szövetség Münsterben.
Harminc százalékkal lassultak a mélytengeri áramlatok az Antarktisz körül az utóbbi három évtizedben, aminek komoly következményei lehetnek a Föld éghajlatára, a tengerszint alakulására és az óceánok ökoszisztémájára – állapították meg ausztrál kutatók.
Mindannyian tudjuk, hogy egyes embereket jobban „szeretnek” a szúnyogok, mint másokat. E jelenség magyarázatát keresve óriási emberi illatfelhőket hozott létre amerikai és zambiai szakemberekből álló kutatócsoport, hogy megfigyeljék a szúnyogok preferenciáit.
Két amerikai egyetem kutatóinak közösen sikerült létrehozniuk egy olyan röntgengépet, ami egyetlen atomról készített röntgenfelvételt.
Amerikai és brit kutatók érdekes kísérlete meglepő eredménnyel zárult: a házi kedvencként tartott papagájok is örülnek, ha videóhívást folytathatnak barátaikkal.
Fogyatkozik a gyógyszerarzenál, megjelentek a szuperbaktériumok, nem mondható egyszerűnek a helyzet. Úgy tűnik viszont, hogy a Costa Rica-i lajhárok bundájában megbúvó, antibiotikum-termelő baktériumok egyfajta megoldást jelenthetnek.
Ausztrál tudósok olyan áttörést értek el a női meddőségi esetek majdnem egyharmadának hátterében álló, gyakran nagy fájdalommal járó endometriózis kutatásában, amely hatékonyabbá teheti az ismeretlen eredetű betegség kezelését.
Az amerikai Stanford Egyetem kutatóinak most először sikerült kimutatniuk, miért érzik magukat jobban a depressziósok, ha mágneses impulzussal kezelik az agyukat.
A londoni Francis Crick Intézet kutatóinak 4000 éves bronzkori sírokban fekvő maradványokból sikerült kimutatni a Yersinia pestis (Pasteurella pestis) jelenlétét.
A Mars és a Vénusz is különleges helyzetbe kerül június 1-jén este, és néhány napig így láthatjuk majd őket.
James Wade, a Cambridge-i Egyetem kutatója a skót nemzeti könyvtárban dolgozott, amikor rábukkant néhány különleges, 15. századi kéziratra.
Elég lehet hunyorogva, lassan pislogni ahhoz, hogy úgy kommunikáljunk egy macskával, ahogy ő is érti – derül a Sussexi Egyetem témában végzett kutatásából.
Az alvási apnoéból fakadó kevés mélyalvás komoly problémákat okozhat az agyban, ezt állapították meg a Mayo Klinika kutatói. A probléma gyakori jele a horkolás.
Eredetileg a vulkánkitörések és a földrengések pontos érzékelésére tervezték azt a kutatóballont, ami nemrég a sztratoszférában rögzített furcsa hangokat.
Emberek milliárdjainak lakhelye válhat élhetetlenné az éghajlatváltozás okozta példátlan hőmérséklet-emelkedés és szélsőséges időjárás miatt – derül ki egy friss tanulmányból.
A helyi környezetvédelmi hatóságnak már van elképzelése arról, mitől válhatott zöld színűvé Velence fő csatornájának vize.
Az emberi test könnyebb és környezetbarátabb lebomlását segítik a Loop temetkezési termékei, melyek nem is számítanak különösebben drágának.
A Bécsi Egyetem kutatói szerint évekbe telik, mire feldolgozzák azt a több mint egymillió felvételt, amit a csillagok keletkezéséről készítettek. Az eredmény előrébb viheti a tudományt.