szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az emberi test könnyebb és környezetbarátabb lebomlását segítik a Loop temetkezési termékei, melyek nem is számítanak különösebben drágának.

Halálunk után is tehetünk a környezetvédelemért egy holland startup, a Loop különleges temetkezési termékeivel. A cég még 2020-ban mutatkozott be az első koporsójával, ami még szögletes formájú volt. Felvetődhet a kérdés, hogy mégis miként teszik környezetbarátabbá a temetkezést – a válasz pedig, hogy az általuk megalkotott koporsók, szemben a fából és fémből készült, elterjedt változatokkal, valójában termesztve vannak micéliumból, avagy a gombafonalak hálózatából. Ráadásul belülről moszatágyon feküdhet az elhunyt.

Mindez azért hasznos, mert ezzel temetkezve az ember a halála után gazdagíthatja a talajt, ahelyett, hogy különböző, a hagyományos koporsókban megtalálható anyagokkal szennyezné azt.

A cég, mint az Interesting Engineering írja, most elkészítette a legújabb, finomhangolt, Live Cocoon névre keresztelt koporsótípusát is, aminek a formáját lekerekítették, így az jobban illeszkedik a természetbe – és már inkább hasonlít egy prémium fürdőkádra, ha nincs rajta a fedele.

A Loop havi 500 ilyen koporsót tud termeszteni, ráadásul a hagyományos koporsók árához mérten nem is különösebben drága: nagyjából 1064 dollár, azaz körülbelül 367 ezer forint egy ilyen, és Európa-szerte rendelhető.

A vállalat egyúttal egy szintén biológiailag lebomló urnát, valamint egy nyitott koporsót is készít. Ez utóbbiban az elhunytat biológiailag lebomló ruhába öltöztetik.

Loop ForestBed nyitott koporsó.
Loop

A koporsókkal gyorsabbá lehet tenni a holttest komposztálását, szemben a hagyományos koporsókkal – ráadásul a környezetet sem terheli egyáltalán az anyaga. Egy fakoporsóban akár egy évtizedbe is telhet, mire lebomlik a test.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!