Óránként 50 millió forintba kerül, hogy egy magyar űrhajós az űrállomáson kutasson
Ennyibe fáj egy űrhajósóra – árulta el Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos
Ennyibe fáj egy űrhajósóra – árulta el Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos
Több lehetséges magyarázat is született már arra, hogy mi történhetett azzal a három csillaggal, amiket még 1952 nyarán regisztráltak a tudósok Kaliforniában, és amik alig egy óra leforgása alatt teljesen eltűntek.
Két neutroncsillag összeütközése, összeolvadása szerencsére ritka jelenség, azonban ha csillagászati léptékekkel mérve bolygónk közelében történik, annak végzetes hatása lehet a földi életre.
A svájci Nagy Hadronütköztetőnél 54 milliószor kisebb az az eszköz, amit német kutatók fejlesztettek ki. Persze nem is olyan erős, de ez nem is baj: gyógyításra éppen így lehet alkalmas.
Újonnan fejlesztett enzimek segíthetnek felszabadítani a biomasszának szánt növényekben a cukrot, mely végső soron segíthet több bioüzemanyag előállításában.
A rendszeres szex hozzájárulhat a magas vérnyomásban szenvedők egészségének javulásához, illetve a hosszabb élethez – vonták le a következtetést kínai kutatók egy olyan vizsgálatból, amelybe valamivel több mint 4500 résztvevőt vontak be.
Egyre súlyosabb problémát jelentenek a kórházi fertőzések és a mögöttük álló szuperbaktériumok Magyarországon, de tulajdonképpen szinte mindenütt a világon. Ezért is ad reményt amerikai kutatók kísérleti vakcinája, amelyet nyolc különböző típusú szuperbaktérium kivédésére terveztek.
A Föld mélyén kontinens méretű foltok úsznak, amelyek eredetéről nem sokat tudni. Egy nemrég lefuttatott szimuláció azt mutatja, egy kataklizma miatt lehetnek a magnál a különös képződmények.
246 eredmény, mégis mind helyes, de egy még nem adja meg a teljes képet: a tudományos publikációk olykor eltérő következtetésre jutnak, de ennek hátterében logikus magyarázat áll.
A Norvégiához tartozó Andoya szigetén azért nyitották a kontinentális Európa első űrrepülőterét, mert az ukrajnai háború óta az európai országok nem tudják igénybe venni az orosz űrrepülőtereket.
Egy szingapúri fedelesszárnyú, egy madagaszkári pókszabású és egy rég kihalt a házát a hátán fordítva hordó puhatestű is Petőfi nevét kapta a tudományos keresztségben.
Új, célzott kezelésekhez vezethet egy új felfedezés, miszerint az agyi szinapszisok sűrűsége hatással lehet arra, hogy mennyire gyorsan hatnak az antidepresszánsok.
Akár 2000 évesek is lehetnek azok az emberi arcok és más egyéb alakok, amiket a brazil Amazonas egyik mellékfolyó rekordalacsony vízszintje miatt láthattak meg a kutatók. A régióban az aszály miatt a folyók vízszintje soha nem látott mélypontra süllyedt.
Fontos szerepe lehet a bőrrák kezelésében annak a szappannak, melyet egy 14 éves fiatal, Heman Bekele gondolt ki – ezért pedig egy nívós elismerést is bezsebelt.
A Nature Communications című tudományos folyóiratban publikálták a magyar kutatók azt az általuk fejlesztett módszert, amelynek segítségével élő szövetekben, valós időben mutatható ki a központi jelentőségű leukotrién B4 gyulladást szabályozó molekula.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Peruban rekonstruálták az ország leghíresebb múmiája, egy több mint fél évezreddel ezelőtt rituálisan feláldozott tinédzser inka lány, Juanita arcát.