Valami nagyot robbant a Jupiteren, egy amatőr csillagász vette észre – videó
Ritkán sikerül rögzíteni, ahogy egy objektum becsapódik a Jupiterbe, az idei év azonban ebből a szempontból különlegesen szerencsésnek mondható.
Ritkán sikerül rögzíteni, ahogy egy objektum becsapódik a Jupiterbe, az idei év azonban ebből a szempontból különlegesen szerencsésnek mondható.
Felfoghatatlan pénzeket emészt fel a rendkívül környezetszennyező, műanyagtartalmú cigicsikkek okozta károk felszámolása.
A cukorbetegek, az 55 évnél idősebbek és a férfiak a legérzékenyebbek a szív- és érrendszeri betegségeket kiváltó légköri jelenségek változásaira – állapította meg Semmelweis Egyetem friss kutatása. Az intézmény közleménye szerint az éghajlatváltozás kardiovaszkuláris betegségekre gyakorolt hatását több éve vizsgálják az egyetemen, amely egy világszinten újnak számító tudományos diszciplína, a kardiometeorológia kialakulását is inspirálta.
Figyelemre méltó eszközt alkotott meg a Synex Medical: csak az ujjbegyünket kell bedugni egy készülékbe, és az megmondja a vércukorszintünket. Ehhez pedig semmiféle szúrásra nincs szükség.
A Google tudósai egy év leforgása alatt több új anyagot fedeztek fel a mesterséges intelligencia segítségével, mint eddig összesen a történelemben az emberiség.
Indonéz kutatók szerint egy 27 ezer éve épült piramisra bukkantak egy domb alatt eltemetve, a szakma több képviselőjének azonban vannak kétségeik.
Fontos lépés lehet a rák elleni gyógyszer megtalálásához a felfedezés, amelyről most számoltak be.
A klímaviszonyokon túl az intenzív mezőgazdasági termelés hatására is rohamos tempóban romlik a hazai termőföldek állapota. Magyarország mező- és erdőgazdasági területeinek mintegy ötven százaléka van kitéve a talajromlás veszélyének, ezért kiemelten fontos, hogy fenntartható termelési módokkal, felelős talajműveléssel és természetes, jó minőségű talajjavító készítményekkel tegyünk az egészséges talajéletért – hívta fel a figyelmet Percze Rajmond, az Agroloop társalapító-ügyvezetője az Agrárszektor Konferencián.
Vannak, akik a gyors, radikális fogyásra esküsznek, mások viszont állítják, ha megtartható eredményt szeretnénk elérni, érdemesebb lassabban megszabadulni a kilóktól? De vajon melyik véleménynek van igaza? Ezt a kérdést boncolgatta egy ausztrál szakember.
Bíztató hír érkezett azoknak, akiknél megmaradt egy zavaró „Covid-emlék”, a szaglás teljes vagy részleges elvesztés. Úgy tűnik, egy amerikai kutatócsoport megtalálta a hatékony kezelést erre a problémára.
Stresszreakciót válthat ki a medúzákban, ha elér egy bizonyos szintet a víz üledékkoncentrációja, mindez pedig végső soron az elpusztulásukhoz is vezethet. Pedig a mélytengeri bányászatnál szinte elkerülhetetlen az üledék felkavarása.
Átalakították az orvosi képalkotást a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói: egy felragasztott tapasz adhat képet a belső szervek állapotáról, például a húgyhólyagéról. Az innovációt személyes okok indították el.
200 ezer éves lehet az a kőből készült kézi fejsze, amely több mint fél méter hosszú.
Amerikai kutatók új bűnöst lepleztek le az agyvérzések kialakulásában. A rossz hír, hogy sérült erek nélkül is bekövetkezhet. Most először mutatták be, hogyan léphetnek fel vérzések az elöregedett vörösvértestek és a szűk hajszálerek közötti hibás kölcsönhatás miatt.
Tudjuk, hogy a természetben kárt tesznek, és hogy ránk nézve is károsak, ám most a Duke Egyetem vizsgálatából kiderült, hogy akár az agyunkba is eljutnak a mikroműanyagok.
Ha valaki elsajátít két nyelvet, annak rengeteg pozitív hozadéka lesz, azon túl, hogy két nyelven is képes lesz a zökkenőmentes kommunikációra. Az úgynevezett kétnyelvű agy ugyanis igen hatékony tud lenni a nem fontos információk figyelmen kívül hagyásában.
Az Apollo-küldetések során sosem használtak olyan nagy és erős hajtóműveket a landoláshoz, mint amik az Artemis-program során mennek majd a Holdhoz. Ez több kérdést is felvet.
A nagy mennyiségben fogyasztott cukor semmiképp sem egészséges, viszont az édes íz tagadhatatlanul kellemes. Megoldást jelenthetnek az édesítőszerek, és egy új tanulmány, a korábbi figyelmeztetésekkel ellentétben, kifejezetten javasolja ezek fogyasztását.
Világszerte 500 millió ember életét könnyítheti meg az az újfajta gyógyszerelési megoldás, melyet a Stanford Egyetem kutatói fejlesztettek ki a cukorbetegek számára.
A WASP-80b jelzésű exobolygó 168 fényévre van a Földtől, ezért nehéz lett volna közvetlen megfigyelést végezni. Ehelyett más módszerhez folyamodtak a NASA tudósai – és az eredményt is hozott.