Egy 4 éves kisfiú megkérdezte David Attenboroughtól, mi is úgy járunk-e majd, mint a dinók
A leghíresebb természettudós szerint amíg vigyázunk a bolygóra, nem várható katasztrófa.
A leghíresebb természettudós szerint amíg vigyázunk a bolygóra, nem várható katasztrófa.
Baikal-GVD névre keresztelték az oroszok azt az űrtávcsövet, ami az ismert világegyetem legkisebb részecskéi, a neutrínók után kutat majd.
A lassú gyaloglás egyébként sem túl egészséges, de a koronavírus miatt amúgy is érdemes tempósabban járni – vélik brit szakemberek egy több százezer fő bevonásával végzett kutatás alapján.
Kutatók már korábbi tanulmányokban részletes bizonyítékokat mutattak be arról, miként károsítja a szívet a Covid–19.
Az MTA volt elnöke kapta az Abel-díjat, amelyet a matematika Nobel-díjaként is emlegetnek.
Az élelmiszerhulladékot most is világszerte hasznosítják, igaz, metángáz formájában. Egy csapat tudós azonban úgy látja: másfajta felhasználás is létezik, amivel tovább enyhíthetnénk a környezetre nehezedő terhet.
A Tweaq nevű cég nyáron dobja piacra Touch 1 nevű készülékét, amelyről azt mondják, a világ első önfertőtlenítő kilincse.
Körbehajózta az Antarktisz egy selfjegéről leszakadt gigantikus A74 antarktiszi jéghegyet a Polarstern német kutatóhajó – tudósított a BBC.
Európai kardiológusok kutatása megdönt egy tévhitet: nincsen „minden méretben” egészség. Az aktív életmóddal nem ellensúlyozhatók az elhízással járó egészségügyi kockázatok.
A SARS-CoV-2 újabb változatát egy lannioni kórházban mutatták ki.
Többen is fényképezőgépet ragadtak Skóciában, hogy megörökítsék az éjszakai égboltot beragyogó sarki fényt.
Kemenesi Gábor virológus is megszólalt az AstraZeneca oltással kapcsolatban, melynek használatát a múlt hét folyamán több ország is felfüggesztette.
Van, amikor egy világjárvány kell ahhoz, hogy valakinek a tudását elismerjék Magyarországon, másnak elég, ha jó barátai vannak.
Az antiküthérai szerkezet a valaha talált egyik legrejtélyesebb eszköz, a tanulmányozása pedig azért sem egyszerű, mert csak néhány darabja maradt fenn. Brit kutatók a modern technika segítségével újra életre keltették.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Egy friss kutatás szerint a járvány felfutásával egyre több maszkot dobunk el – percenként 3 milliót.
Egyre jobban érződik Németország időjárásán a globális felmelegedés hatása. A tavalyi – hasonlóan a világ egészéhez – a második legmelegebb év volt a feljegyzések kezdte óta – közölte Gerhard Adrian, a Német Időjárási Szolgálat (DWD) elnöke, aki egyben a Meteorológiai Világszervezet (WMO) elnöke is.
A szuperföldnek minősített TOI-1685 b egy olyan csillag környékén helyezkedik el, amely mintegy 122,5 fényévre fekszik tőlünk.
Az Oxford Egyetem tudósai szerint az elmúlt 30 év növekedése elsősorban az eltolódó gyermekvállalásnak, illetve a mesterséges megtermékenyítéseknek köszönhető.
Az amerikai Harvard Egyetem és az Nvidia közösen fejlesztették ki az AtacWorks nevű rendszert, amely nemcsak időben rövidíti le a sejtek genomelemzését, de a jelenleginél olcsóbbá is teszi a metódust.