Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A jó helyen lévő, kis alapterületű lakásoknál még nem, ám a nagyobb lakások esetében javul a vevők alkupozíciója, az árak ugyanis csökkenhetnek - ismertette legfrissebb elemzésüket Belyó Pál, az Ecostat igazgatója.
Az első félévben tovább szűkül az ingatlanpiac, az Ecostat ingatlanbarométer indexe az első negyedévben 2,8 százalékponttal 48 százalékra csökkent. Az ingatlanárakat illetően a forgalmazók az előző negyedévi 6-15 százalékkal szemben, az év elején legfeljebb 6,4-9,2 százalékos áremelkedést prognosztizáltak 2005-re. Belyó Pál szerint kérdéses, hogy a kormányzat gazdaságfehérítő intézkedései drágítják majd az építkezéseket, ám úgy véli, mindenképpen hatással lesznek az ingatlanárakra.
Az építőipari cégek közül egyre több vállalkozás juthat csődbe a piac telítettsége miatt, gyakori a körbetartozás és sok az eladatlan lakás. Utóbbiakat a nagyobb vállalkozások átmenetileg maguk adják bérbe. Belyó Pál szerint a nem hatékony banki verseny is okolható az alacsony keresletért, a jelentős kínálati piac hatására változik a banki gyakorlat is, csökkenhetnek a kamatok.
A teljes hiteldíjmutatót, a THM-t illetően annyit mondott, hogy ennek feltüntetésekor a pénzintézetek nagyon "ötletdúsnak" mutatkoznak, így a banki termékek ennek alapján nem hasonlíthatóak össze teljes egészében. Belyó szerint a kis ingatlanfejlesztők mögé is korrekt banki háttér kellene.
Az építőipar az Ecostat szerint ennek ellenére változatlanul prosperáló terület marad, elsősorban az infrastrukturális beruházásoknak köszönhetően, és a bérlakásépítés is egyre nagyobb teret nyer. Idén tovább nő az új lakások kínálata, ugyanakkor csökken a kereslet az új építésű lakóparki ingatlanok iránt, és nő a luxusigényeket is kielégítő nagy alapterületű lakások iránt.
A használt lakások piacán a belvárosi lakások továbbra is jó befektetésnek számítanak, ám növekszik a máshol lévő használt, kislakások értékesítési ideje. A lakótelepi lakások eladása is egyre tovább tart. A felmérés szerint csökken az igény az üdülőtelkek iránt és nő az eladó nyaralók száma.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Év végén élesedne az unió erdőirtás ellen fellépő kereskedelmi rendelete, ami a világ két kedvenc barna babján túl még további öt termékcsoport behozatalát szabályozná. Sokak szerint a hatályba lépést halasztani kellene, vagy inkább hagyni az egészet a fenébe.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
35 fok lehet vasárnap, és ez még csak a felvezetése annak a hőségnek, ami a jövő hét első felében vár az országra.
„Jó lesz, ha Brüsszelben is megtanulják: a magyar válasz a soha.”
Fogolycseréről és tűzszünetről tárgyalna az ukrán államfő.