Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Elemzők szerint negatív hangulatú kereskedésre lehet számítani csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén.
Blahó Levente, a Raiffeisen Bank elemzője szerint folytatódni fog a hétre jellemző kereskedés, a BUX-indexben plusz-mínusz 1 százalékos elmozdulás várható.
Kuti Ákos, a Cashline elemzője szerint a BUX enyhe lemorzsolódása várható, a forgalmat a Mol papírok kereskedése vezérli majd. Nem segíti a budapesti kereskedést a nemzetközi tőkepiacok hatása sem. A tengeren túlról összességében negatív impulzusok érkeztek, az ázsiai piacok is vegyes a képet mutatnak.
A Cashline elemzője szerint a Mol árfolyama nem változik, míg az OTP-nél kisebb gyengülés várható. A Magyar Telekom papírjánál sem számítanak az árfolyam jelentős elmozdulására.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 52,60 pontos emelkedéssel, 29.893,54 ponton zárt szerdán, ez a keddi záró értékhez képest 0,18 százalékos erősödés.
A részvénypiacon 35,9 milliárd forint értékben születtek üzletek, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 45 forinttal, 0,15 százalékkal nőtt, 29 495 forinton zárt, a papír forgalma 20,5 milliárd forintot tett ki.
Az OTP részvények ára 49 forinttal, 0,46 százalékkal 10 800 forintra emelkedett, 8 milliárd forintos forgalomban.
A Richter árfolyama 195 forinttal, 0,51 százalékkal 38 330 forintra emelkedett, forgalma 3,3 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 200 forintos, 0,88 százalékos erősödéssel, 23 ezer forinton fejezte be a kereskedést, forgalma 382 millió forint volt.
A Magyar Telekom árfolyama 9 forinttal, 0,91 százalékkal 976 forintra csökkent, forgalma 1,05 milliárd forintot tett ki.
Az Econet 918 millió forint forgalomban 191 forintos árfolyamon zárt, ami 12 forinttal, 6,70 százalékkal magasabb a keddinél.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A magyarországi kihalt falvakról szóló sorozat egyik legkülönlegesebb túrája, amolyan Tüskevár-érzés volt, amikor Tiszahalász emlékei után kutattunk.
Pannonhalmán mondta el augusztus 20-i ünnepi beszédét a Tisza Párt elnöke.