Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Egyetlen ajánlattevőként a MultiContact – Clarity Konzorcium nyerte az Állami Autópálya Kezelő Zrt. által kiírt, az elektronikus útdíjszedési rendszer (ED) bevezetéséhez kapcsolódó pénzügyi és műszaki szakértői szolgáltatások nyújtása című hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzést.
A legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben megjelent közlemény szerint a megbízási keretszerződés alapján a nyertes feladata különösen a rendszer tervezéséhez, kiépítésének előkészítéséhez, kivitelezéséhez, üzemeltetéséhez, valamint finanszírozásához, továbbá a díjszedési és díjellenőrzési feladatokhoz köthető pénzügyi és műszaki szakértői szolgáltatások elvégzése.
A jogviszony kiterjed a közbeszerzési eljárások támogatására, valamennyi kapcsolódó pénzügyi és műszaki kérdés megválaszolására is.
Az ellenértéket az ajánlatkérő 810 millió forintra becsülte. A nyertes ajánlattevő konzorcium viszont 1 milliárd 348 millió 650 ezer forintért vállalta a feladatot.
Az elektronikus díjszedést - a tervek szerint - a gyorsforgalmi utakon, valamint az országos közúthálózat főúti külterületi szakaszain vezetik be a 3,5 tonna megengedett össztömeget meghaladó tehergépjárművekre 2013. július 1-jével. A díj a korábbi díjpolitikai alapelvek aktualizálásával, az Európai Unió érintett intézményeivel való egyeztetést követően alakul ki.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.