A recesszió miatt engedtek a francia szakszervezetek

Péntek este megállapodott a francia kormány a szakszervezetekkel a munkaerőpiac rugalmasságát szolgáló törekvésekben. Ezen túl lesz mód csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatásra, illetve lehetővé válik a gyorsabb elbocsátás. Cserében viszont szigorodik az ellenőrzés, és a vállalkozók szigorúan büntethetők lesznek, ha visszaélést követnek el.

  • unknown unknown
A recesszió miatt engedtek a francia szakszervezetek

A recesszió idejére munkaerőpiaci lazítást lehetővé tevő reformokról állapodott meg a francia kormány a szakszervezetekkel. A csökkentett munkaidőben való foglalkoztatás, illetve a gyorsabb elbocsátás lehetőségének a részletszabályait a következő hetekben dolgozzák ki.

Franciaországban másfél éve nő a munkanélküliség, a munkanélküliek száma pedig elérte a 3,13 milliót.- írja a Portfolio.hu.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek