Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Világszerte egyre elterjedtebb fogalom a körforgásos gazdaság, de a szemlélet Magyarországon még kevéssé ismert. A Deutsche Welle videója bemutat két magyar vállalkozást, ahol aktívan próbálnak tenni a környezetért.
Szabó László, Felvarrom nevű cége a bicikligumiból készít öveket, pénztárcákat és neszeszereket. A folyamat során évente több ezer abroncsnak adnak új formát, és a maradék anyagot is újrahasznosítják. Tevékenységük jól illik a körforgásos gazdaság modelljébe.
Tiszalökön egy másik magyar vállalkozás azzal kísérletezik, hogyan tudnák nagy nyomású víz segítségével, gyakorlatilag szétrobbantani a teherautók gumikerekét. A folyamatot már 20 éve finomítják, saját gyártású gépüket próbálják egyre hatékonyabbá tenni. A cél, hogy gépeiket el lehessen juttatni, a hatalmas gumiabroncs szigetekhez.
További részletek a Deutsche Welle riportjában:
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Komoly változásokat hozhat az Otthon Start program szeptemberi indulása a lakáshitelek piacán.