Amerikai segítséggel váltanák fel az orosz gázt a szomszédban
A nyugat-ukrajnai Olesszka palagázmező tervezett kiaknázásával kapcsolatos termelésmegosztási szerződést írt alá kedden Kijevben az ukrán állam a Chevron amerikai vállalattal és a Nadra Olesszka részvénytársasággal - jelentette be Eduard Sztavickij energetikai miniszter.