Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem ijedtek meg az arany látványos zuhanásától a kereskedők és elemzők, inkább jó beszállóként, vételi lehetőségként...
Nem ijedtek meg az arany látványos zuhanásától a kereskedők és elemzők, inkább jó beszállóként, vételi lehetőségként értékelik az alacsonyabb árat - legalábbis elsőre így lehet értelmezni a Bloomberg friss felmérését. 25 szaki közül 22 emelkedést vár a jövő hétre, 2 semleges és csak egy számít esésre.
Utoljára július közepén voltak ennyire optimisták a szakértők és akkor igazuk is lett, a meredek áremelkedés szeptember elejéig tartott. Az 1900 dollár feletti szintekről viszont igen gyorsan szakadt le az ár 1600 alá, s noha az elmúlt hetekben inkább felfelé kúszik, az 1700-as határig nem tudott feljutni.
A hírügynökség természetesen a szokott dolgokkal, vagyis a válsággal, kiszámíthatatlansággal indokolja az arannyal kapcsolatos optimizmust, de lehet, hogy még ennél is triviálisabb az ok. A szakértők azt látják, hogy a nagy esés megállt, az emelkedő trend nem sérült, technikailag is kezd jól kinézni az arany. Ha az alacsony ár számítana, az elmúlt hetekben kellett volna optimistábbnak lenniük. Most már inkább a volatilitás, a kilengések csökkenése és a lassú stabil erősödés lehet az oka, hogy megint kezdenek hurráoptimistává válni a piaci szereplők.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.