Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tegnap tartották New York-ban a „Delivering Alpha” nevű konferenciát, amelyen vezető bankárok és befektetési...
Tegnap tartották New York-ban a „Delivering Alpha” nevű konferenciát, amelyen vezető bankárok és befektetési tanácsadók gyűltek össze, hogy megbeszéljék, milyen papírokban látnak fantáziát.
Az alfa egy adott befektetés többlethozamát mutatja egy azonos kockázatú és azonos termékbe irányuló befektetéshez viszonyítva. Amennyiben egy konkrét befektetés vagy befektetési alap alfája pozitív, az azt jelenti, hogy a portfóliómenedzser jobban muzsikált, mint iparági kollégája, hiszen azonos kockázat mellett nagyobb hozamot ért el.
Ennek kapcsán az Equilor kigyűjtötte, hogy a publikus vélemények alapján mely instrumentumokban láttak fantáziát a szereplők. Az Apple (AAPL), a Qualcomm (QCOM), a Boston Scientific (BSX) és a Sallie Mae (SLM) azért lehet érdekes, mert az amerikai piacon annyira összeestek a hozamok, hogy az érdeklődés a részvénypiac felé irányul majd.
A megváltozott fogyasztási szokások miatt lehet favorit a Spectrum Brands (SPB), ami alacsony árú, de remek minőségű márkákat tömörít. Szintén kiemelt részvénnyé vált a Yahoo, amelynek jót tesz a menedzsment lecserélése, ráadásul a szakértői vélemény szerint a cég eszközeinek likvidálása 19 dolláros eszközértéket jelentene.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.