Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Maholnap megtelnek a yachtok a cannes-i öbölben.
Maholnap megtelnek a yachtok a cannes-i öbölben. Sok milliárd euró sorsát döntik el a sötét öltönyösök a világ legnagyobb ingatlanos fórumán. A fedélzetre magyar milliárdosok is felkéredzkednek.
Luxus éttermekbe, yachtokra és exkluzív szállodákba költöznek keddtől a budapesti gigaprojektek és gazdáik. Cannes-ban ez természetes, hiszen az üzletek sohasem a vásárnak helyet adó fényes Palais de Festivalban, hanem azon kívül köttetnek. A magyarok befektetési bankárokat fognak győzködni arról, hogy jöjjenek hozzánk és adjanak pénzt a beruházásokra, amelyek közül több meghaladja az egymilliárd eurót.
A tavalyihoz hasonlóan - végre hagyományként – közös standot hozott össze a Főváros, az állam (ITD Hungary) és a fejlesztői lobbit képviselő Budapest Business Region nevű klaszter. Mi lesz a zsákjukban? Például a Duna menti beruházások (Közraktárak, Duna City, Duna Spirit) és az agglomerációban zajló ingatlanos és innovációs beruházások (Talentis) illetve a kommunikációban most erősen nyomott Duna Stratégia program. Az ITD Hungary 400 projektet visz az ország egész területéről. Ipari parkokhoz, kastélyokhoz, regionális szolgáltató központok és nagy telkekhez keresnek befektetőket.
A kiállításon több mint 80 ország, 2000 kiállító és több mint 15 000 szakmai látogató várható. A magyarok nagy durranásnak szánják az ott elindítandó internetes portált (budapestprojects.com): ez a fejlesztés főleg a külföldi befektetőknek mutatja be folyamatosan a már zajló illetve a tervezett beruházásokat, elsőként az 50 legnagyobbat.
Az Ingatlanmenedzser helyszíni tapasztalatai szerint idén is nagyon erős a konkurencia: nem csupán a közép-európai térség fővárosai, hanem több itteni régió is önállóan és nagyon agresszíven igyekszik standjára terelni a befektetőket. Mindent bevetnek: hostesseket, rollereken cikázó szervezőket és persze személyes ajándékokat. Az meg egyenesen kötelező, hogy ütős dvd-kkel, minifórumokkal és jóféle étellel-itallal kínálják a szakmai közönséget.
A Főváros a sokat támadott Városháza Projektet szerepelteti, annak tervezési üzletét a holland Eric von Egeraat irodája nyerte el. Az engedélyeztetési szakaszban lévő kiskörúti beruházás talán jövőre elindulhat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.