szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Budapest Főváros Közigazgatási Hivatala a beépítési paraméterek változtatásával megadta az V.

Budapest Főváros Közigazgatási Hivatala a beépítési paraméterek változtatásával megadta az V. kerületi Új Városközpont elvi építési engedélyét  - tudta meg az Index. A belváros fölé magasodó léghajó formájú hotelt is tartalmazó Bécsi utcai óriásberuházás terve erősen megosztotta az építész szakmát, a került elsőfokú határozatát több szervezet megtámadta.

A közigazgatási hivatal két változatot engedélyezett a beruházó számára. A határozat birtokában Csipak Péter cége a még le nem zárt adás-vételi tranzakciók eredményétől függően három vagy öt jelenlegi Bécsi utcai ház helyén kezdheti majd meg az építkezést.

Tekintse meg videónkat:

Mint arról beszámoltunk, az Immobilia Ingatlanfejlesztő öt épületet bontana le az V. kerületi Bécsi utcában, hogy üzleteket, irodákat és szállodát is magába foglaló 44 ezer négyzetméteres épületkomplexumot hozzon létre.

A tizenhat emeletes üvegpalota tetején egy léghajót formázó luxus szálloda működne - négy emelettel a környező épületek fölé nyúlva. Csipak Péter beruházó mindezt egy 320 férőhelyes mélygarázzsal spékelné meg, egy amúgy erősen forgalomcsillapított környezetben.

A jogerős elvi építési engedély  lényege: a tervtanácson bemutatott építmény egészen biztosan nem fog megépülni, és a kreatívnak beállított léghajó is eltűnik az épület tetejéről. A módosított engedély a jogszabály szerint megengedettre, tehát a tervezett 50,45 méter helyett legfeljebb 30 méteresre csökkentette az építhető épület legmagasabb pontjának szintjét. A szintterületi mutatót is a jogszabály szerinti 5,5-ös értékre csökkentette a terv 7-8 körüli értékéről, ami a közhasználatra átadott terület arányában legfeljebb 0,5-tel növelhető. Ezek a változtatások az eredeti tervekhez képest kétharmadra csökkentette a beépíthetőséget. A közterületek alatt és felett tervezett építést a kerületi építési szabályzat módosításától tette függővé.

Az elsőfokú elvi építési engedélyt a Budapesti Világörökségért Alapítvány és az ICOMOS magyar bizottsága támadta meg. Az ingatlanfejlesztés ellen továbbra is az a fő kifogás, hogy az épület tervei silányak, az építészeti koncepció nem üti meg azt a mércét, amit a Belváros városrehabilitációja megérdemelne. A nagy vitát kiváltott beruházásról bővebben itt olvashat >>

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!