szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Növeli jelenlegi 400 fős ellenőri gárdájának számát a Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) Rt., hogy a metrókon esetenként változó helyszíneken fenntarthassák a szigorított bejárati ellenőrzéseket és a felszínen is hatékonyan működhessenek.

Menyhért László vezérigazgató-helyettes elmondta, ha pár év múlva bevezetik a chipkártyás jegyrendszert, megváltozik az ellenőrzés rendje. A földalatti járművek bejáratánál ugyanis állandó ügyelet lesz.

Kifejtette, hogy naponta átlagosan tíz jelzést kapnak az utasoktól a szigorított ellenőrzés bevezetése óta, közülük heten üdvözlik az új gyakorlatot.

A vezérigazgató-helyettes cáfolta azt a felvetést, miszerint fizikailag bántalmaznák a biztonsági őrök azokat, akik jegy nélkül akarnak bejutni a metró területére. Közölte: az viszont feladatuk, hogy szükség esetén mozgásukban gátolják, akadályozzák, elállják azok útját, akiknek nincs jegyük.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Milliókat kaszál a BKV a szigorított jegyellenőrzéssel

A 2-es után csütörtökön a 3-as metrón is megkezdik a szigorított bejárati jegyellenőrzést, amelyet a chipkártyás jegyrendszer jövő évi bevezetéséig fenntartanak - nyilatkozta Lucza Mihály, a BKV Rt. főosztályvezetője.

MTI Gazdaság

Parkolás BKV-bérlettel

Új parkolási rendszert szorgalmaz az MDF fővárosi frakciója; az autósok BKV-jeggyel vagy bérlettel ingyen parkolhatnának a külvárosi metró-végállomásokon - erről Katona Kálmán beszélt.

Itthon

Megszűnnek a BKV-jegyek

Megszűnnek a megszokott BKV-jegyek és -bérletek, s helyüket alig egy év múlva fokozatosan a csipkártyás utazási igazolványok veszik át. A BKV évente csaknem négyszázmillió forintot költ a hagyományos papír bérletszelvények és jegyek nyomtatására.