szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Jobbik szerint a Fidesz hatalmas rést ütött a jogállam falán az Alkotmánybíróság hatásköreit szűkítő Lázár-féle javaslatokkal.

Gyüre Csaba, a Jobbik alelnöke a Parlamentben tartott szerdai sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre azt mondta: Gyurcsány Ferenccel semmiképpen nem kívánnak együtt fellépni a jogállam megvédéséért. Szintén újságírói kérdésre elmondta, hogy a Jobbik csütörtöki frakcióülésén dönt majd arról, csatlakozik-e a másik két ellenzéki párthoz, amely nyílt levélben fordult a köztársasági elnökhöz az Alkotmánybíróság hatáskörének tervezett szűkítése miatt. Az ellenzéki politikus szerint méltatlan, hogy a Fidesz - miután nem sikerült "keresztülvernie" egy törvényt az Alkotmánybíróságon - csökkenteni kívánja annak hatáskörét.

Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságának jobbikos alelnöke különösen felháborítónak minősítette Lázár János fideszes frakcióvezető törvényjavaslatának indoklását, amely szerint a jogállam már annyira megszilárdult Magyarországon, hogy nincs szükség az Alkotmánybíróság jelenlegi széles hatáskörére. Arra az újságírói kérdésre, hogy a Jobbik demonstrálna-e közösen Gyurcsány Ferenccel a jogállam megvédése érdekében, Gyüre Csaba annyit mondott: az utcai politizálás nem áll távol pártjától, de a volt miniszterelnökkel semmiképpen nem kívánnak együtt fellépni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Hazai gazdaság

Lázár szűkítené az Ab döntési jogkörét, az LMP Nazarbajevet kiált

A Fidesz parlamenti frakcióvezetője kezdeményezi az alkotmány módosítását, hogy azok a kérdések, amelyekről nem lehet népszavazást tartani, kerüljenek ki az Alkotmánybíróság (Ab) hatásköréből. A 98 százalékos különadóról szóló törvényt, amelyet az Alkotmánybíróság kedden megsemmisített, változatlan tartalommal javasolja újra elfogadni a parlamentnek.

Hazai gazdaság

Vadász Iván: megnyugtató az Alkotmánybíróság döntése

Vadász Iván adószakértőt megnyugtatta, hogy az Alkotmánybíróság megsemmisítette a különadóról szóló rendelkezéseket; a jó erkölcsbe ütköző kifizetések megakadályozására a szakértő véleménye szerint nem az adóztatás nyújt megoldást, hanem a kifizetéseket megalapozó szerződések megtámadása.