Postásnő mentette meg a kútba esett vértesacsai férfit

A postásnő hallotta meg annak a vértesacsai férfinek a segélykiáltásait, aki kedden kora délután esett bele a kertjében lévő kútba. A súlyosan megsérült férfit a szomszédok és a székesfehérvári tűzoltók húzták ki a mélyből - értesült a HavariaPress.

  • HavariaPress HavariaPress
Postásnő mentette meg a kútba esett vértesacsai férfit

Segélykiáltásokra lett figyelmes egy postásnő kedden kora délután Vértesacsán. Kiderült, hogy a kiáltások a ház kertjében lévő kútból jönnek.

A nő azonnal értesítette a körzeti megbízottat, aki perceken belül a helyszínre érkezett, majd értesítette a tűzoltókat és a mentőket. Eközben a szomszédok megszervezték a mentést, egyikük kötéllel leereszkedett a 35 méter mély kútba, és rögzítette a bajba jutott férfit.

Közben a helyszínre érkeztek a székesfehérvári tűzoltók is, akik végül a szomszédok segítségével kihúzták a 25 éves, elgyengült férfit, akit a mentők súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.