Lebuktak a hamis ötszázasokat gyártó tizenévesek

Elfogta a rendőrség azt a három 17 éves fiút, akik Hajdú-Bihar megyében hamis 500 forintosokat gyártottak és Püspökladányon többek között gyümölcsöt és péksüteményt vásároltak velük.

  • hvg.hu hvg.hu
Lebuktak a hamis ötszázasokat gyártó tizenévesek

A három 17 éves fiú négy nappal ezelőtt az egyikőjük biharnagybajomi lakásán sokszorosított egy eredeti ötszázast számítástechnikai eszközök igénybevételével - közölte a Hajdú-Bihar megyei rendőrség.

A hamisított bankjegyekkel Püspökladányon több helyen is vásároltak, többek között gyümölcsöt, óraszíjat, öngyújtót és péksüteményeket is. A helyi vasútállomás közelében lévő egyik üzlet eladójának azonban feltűnt, hogy a fiatalok hamis fizetőeszközzel fizettek nála, ezért azonnal értesítette a rendőrség ügyeletét.

A püspökladányi rendőrök a bejelentést követően a hamis bankjegyet lefoglalták és ezzel párhuzamosan haladéktalanul megkezdték az adatgyűjtést, tanúkutatást az ismeretlen elkövetők azonosítása és felkutatása érdekében.

A bejelentést követően pár óra elteltével sikerült azonosítani a nyomozóknak a három elkövetőt, akiket a késő délutáni órákban elfogtak és előállítottak. A nyomozók a kihallgatás során tisztázták az elkövetés körülményeit, a házkutatások során pedig lefoglalták a bűncselekmény elkövetéséhez használt technikai eszközöket, valamint hat hamis ötszázast.

A gyanúsítottként kihallgatott fiatalok őszinte, feltáró jellegű beismerő vallomást tettek - fogalmazott a rendőrség. A két biharnagybajomi és egy bihartordai lakos ellen – szabadlábon hagyásuk mellett – a Püspökladányi Rendőrkapitányság pénzt forgalomba hozatal céljából utánozva vagy meghamisítva elkövetett pénzhamisítás bűntette miatt továbbfolytatja a nyomozást.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?