"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Módosítaniuk kell a köznevelési törvényt a képviselőknek még a tanévkezdés előtt, hogy bevezethessék a pedagógus-életpályamodellt.
Várhatóan augusztusban rendkívüli ülést tart az Országgyűlés, mert a szeptemberi tanévkezdés előtt a pedagógus-életpályamodell bevezetéséhez szükség lesz a köznevelési törvény módosítására - írta a Népszava szerdán.
A lapnak a köznevelési államtitkárság arról nem adott tájékoztatást, hogy augusztusban mikor hívhatják össze az ülést.
Az oktatási kabinet szerint a pedagógus-béremelés, az új munkaidő-számítás és a minősítési rendszer bevezetéséhez a jogszabály-módosítás mellett a pedagógus-előmeneteli rendszer és az új munkarend végrehajtási szabályait rögzítő kormányrendelet kiadására is szükség lesz.
Az Országgyűlés honlapján egyelőre nincs információ az augusztusi ülés időpontjáról, amelyet a hatályos házszabály szerint a köztársasági elnök, a kormány vagy a képviselők egyötödének írásbeli kérelmére hívhat össze a parlament elnöke - írta a Népszava.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.