Bankperek: 40 ezer forintos óradíjért bérelt fel ügyvédi irodákat a kormány

Öt ügyvédi irodát választott ki az NFM egy meghívásos pályázatban, hogy a magyar államot képviseljék a hamarosan kezdődő bankperekben. Az irodák 38 ezer forint plusz áfa óradíjért dolgoznak, egyikük óránként 50 ezer forint plusz áfáért végzi a koordinációt.

  • MTI MTI
Bankperek: 40 ezer forintos óradíjért bérelt fel ügyvédi irodákat a kormány

Általános meghatalmazást adott a szaktárca azoknak az ügyvédi irodáknak, amelyek ellátják a magyar állam képviseletét a várhatóan meginduló bankperekben – írja a Magyar Nemzet pénteki számában.

A lap írásában emlékeztet arra hogy augusztus 25-éig nyújthatják be a bankok a Fővárosi Törvényszékhez azokat a keresetleveleket, amelyekben indokolhatnák: tisztességesen jártak el, amikor egyoldalúan felemelték a kamatot, a díjat vagy a költségeket a korábban megkötött devizaügyekben.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a lappal azt közölte, hogy meghívásos pályázati eljárásban öt jól felkészült ügyvédi irodát választottak ki. A koordinációt ellátó Jurasits Ügyvédi Irodával a megbízási szerződést már aláírták. Az iroda 50 ezer forint plusz áfa óradíjat kap munkájáért. További öt ügyvédi iroda megkapta a meghatalmazást, az ő feladatuk lesz a tényleges pervitel, a jogi képviselet. Az öt iroda óradíja 38 ezer forint plusz áfa lesz – írja a Magyar Nemzet

A lap úgy tudja, hogy a kiválasztott ügyvédek az elmúlt napokban felkészítő szakmai tréningen vettek részt. A koordinációt ellátó Jurasits Ügyvédi Iroda közreműködésével a perben rész vevő jogászok tájékoztatják majd a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot és az igazságügyi tárcát a fejleményekről, egyúttal hasznosítják a megbízó NFM szakmai iránymutatásait – számol be a Magyar Nemzet.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.