szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Szakács kritikus cikkei után több, a kormánypárt által kinevezett vezetőt rúgtak ki. Az újságíró 2020-ban visszavonult, de most visszatért a szélsőjobboldalra.

Főtanácsadóként segíti A Mi Hazánk politikusa, Dúró Dóra, az Országgyűlés alelnökének munkáját Szakács Árpád újságíró – jelentette be közleményében a párt. A Mi Hazánk szerint Szakács Árpád egy „országosan ismert médiaszemélyiség”, aki „az egyik legnagyobb tapasztalattal rendelkező újságíró és kommunikációs szakember a Kárpát-medencében”.

A közlemény is kitér Szakács legnagyobb dobására, a Kinek a kulturális diktatúrája? című, 2018-ban megjelent cikksorozatra, csak ebben „tényfeltáró írásnak” nevezik azt a sorozatot, amelyben Szakács azért kritizált állami támogatásokról döntő vagy állami fenntartású intézményeket vezető, a Fidesz holdudvarába tartozó vezetőket, mert azok merészelnek teret adni a kormánnyal kritikus művészeknek is.

Szakács „tényfeltárásának” legnagyobb trófeája Prőhle Gergely volt, a Petőfi Irodalmi Múzeum a cikk után nem sokkal menesztett igazgatója; az ő helyére került Demeter Szilárd, aki saját bevallása szerint már „110 százalékig” támogatja Orbán Viktort, és aki azóta miniszteri biztosi pozícióig és megannyi cím felhalmozásáig vitte. Szakács cikkei után rúgták ki Hammerstein Juditot is a Balassi Intézet éléről, és ő volt az, aki kiszivárogtatta Szász János Hunyadi-filmjének forgatókönyvét a kormánypropagandának, ami miatt a film végül azóta sem valósulhatott meg. Szakács ilyen működésével korábban hosszan foglalkoztunk ebben a cikkben.

Kinek a szájkosara? Orbán Viktornak elege lett a kultúrharcoló Szakács Árpádból

Sok még a feladat - vetette oda Szakács Árpád egyik leghíresebb jobboldali ellenfelének, Prőhle Gergelynek még augusztusban. A hvg.hu információi szerint a feladatok elvégzésére Szakácsnak már csak nehezített terepen lesz módja. Orbán Viktor ugyanis Kötcsén elmondta: a művészek az alkotással foglalkozzanak, egyébként is rég a Fidesznél van minden forrás és lehetőség.

Szakács dolgozott a Magyar Nemzetnél, a Magyar Időknél, amely később átvette a megszüntetett Magyar Nemzet nevét, ahol a közlemény szerint „2020-ban elindította az úgynevezett szabadkőműves-vitát, amelyre több mint száz éve nem volt példa”. Volt a Mediaworks lapkiadó központi szerkesztőségének főszerkesztője is.

A kormánypropagandistaként kezdő Szakács idővel egyre radikálisabb lett, egyre többet beszélt világösszeesküvésekről, egyre távolabb került a Fidesztől (amelytől korábban sokmilliós támogatásokat kaptak cégei), majd 2020-ban minden pozíciójáról lemondott és visszavonult.

De most visszatért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gergely Márton-Windisch Judit Itthon

Kinek a szájkosara? Orbán Viktornak elege lett a kultúrharcoló Szakács Árpádból

Sok még a feladat – vetette oda Szakács Árpád egyik leghíresebb jobboldali ellenfelének, Prőhle Gergelynek még augusztusban. A hvg.hu információi szerint a feladatok elvégzésére Szakácsnak már csak nehezített terepen lesz módja. Orbán Viktor ugyanis Kötcsén elmondta: a művészek az alkotással foglalkozzanak, egyébként is rég a Fidesznél van minden forrás és lehetőség. A kultúrharc véres kardját hordókra nincs szükség. A Magyar Időknél a jelek szerint megértették az idők (és a megrendelő) szavát.