Helyettese indulhat Rogán körzetében

A budapesti 1-es választókörzet már úgy az érdeklődés középpontjában van, hogy még majdnem fél év van a választásokig. Rogán Antal már szinte biztos, hogy nem indul, de helyettese lehet.


Orbán számára ilyen kínos és veszélyes riportot még nem közölt külföldi adó

A magyar miniszterelnök évértékelőjén elmondott viccétől jut el a ZDF pillanatok alatt a charlottesville-i emberölésig. A német állami csatorna azt állítja: Magyarország a nemzetközi szélsőjobboldali szcéna második otthona lett. Orbánt is keresték, Tusnádfürdőig mentek, hogy feltehessék kérdésüket, de a kormányfő nem élt a lehetőséggel, hogy a legrosszabbnak elejét vegye. Tegnap németek milliói láthatták az eredményt.








Titokban tartott lakossági fórumot Rogán Antal

A kormánypárti politikusok október 11-én kezdték járni az országot a Soros-tervről szóló nemzeti konzultáció miatt, hétről hétre a Fidesz honlapján meg is jelenik egy lista, ki hová megy. De a propagandaminiszter fórumát nem hirdették meg.



Itt az idő megbeszélni: elég 12 ezer forint az élet utolsó napjaira?

Vészjelzést adott le a Magyar Hospice Alapítvány: fel kell hagyniuk a betegek utolsó életszakaszát végigkísérő munkájukkal, ha nem segíti ki őket pénzzel az illetékes miniszter. Balog Zoltán utalt, államtitkára pedig alaposan beszólt. Az ügy azonban túlmutat egyetlen szolgáltató nehéz helyzetén. Az életvégi ellátás Magyarországon mindenütt alulfinanszírozott, így az intézmények és elhivatott csapatuk folyamatosan adományokra vannak utalva, hogy a minimális szintet hozhassák.





Hősugárzóval fűtik a csepeli mentőállomást

Másfél hete elromlott a kilenc éve beépített kazán a csepeli mentőállomáson. Az ott dolgozók szerint már négy-öt éve sem működött tökéletesen, ezért a hidegebb napokon beindítottak egy hősugárzót is.