Figyelmeztetést adtak ki több megyére – térképek
 

Figyelmeztetést adtak ki több megyére – térképek

Elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést adtak ki két északnyugati és három északkeleti megyére hétfő délelőtt az esetleges heves zivatarok miatt. Holnapra három déli megyére adtak ki hasonló figyelmeztetést.

hvg.hu hvg.hu


Bajnai: Rossz kompromisszumokat kötött az Együtt-PM
 

Bajnai: Rossz kompromisszumokat kötött az Együtt-PM

Olyanokkal kellett összefogni, akiknek nem volt érdekük a korszakváltás, ezért is hiányzott a hitelesség a baloldali összefogás oldaláról – mondta a választási eredményeket értékelve az Origónak Bajnai Gordon. Az Együtt-PM társelnöke szerint a főpolgármester-jelöltségre jó emberük lesz.

hvg.hu hvg.hu






Kálomista mégsem forgat Szita Bencéről
 

Kálomista mégsem forgat Szita Bencéről

Kálomista Gábor filmproducer dokumentumfilmet szeretett volna forgatni Szita Bence meggyilkolásáról, de mivel elégedett a gyilkosok büntetésével, úgy érzi, már nincs erre szükség.

hvg.hu hvg.hu


Fidesz: Működőképesebb lehet a kéthetente szavazó Ház
 

Fidesz: Működőképesebb lehet a kéthetente szavazó Ház

Nem csorbulnak az ellenzék lehetőségei az új törvényalkotási rendben, amelyben az eddig plenáris ülésen zajló részletes vita a bizottságokban folyik majd – mondta a Magyar Hírlapnak adott interjújában Gulyás Gergely, az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke. Szerinte talán működőképesebb, ha csak kéthetente lesznek szavazások.

MTI MTI

Egy „tökéletes végrehajtó” lehet Giró-Szász András utóda
 

Egy „tökéletes végrehajtó” lehet Giró-Szász András utóda

Beszólt a norvégoknak és Brüsszelnek, és ezzel rövid idő alatt országos ismertséget szerzett Csepreghy Nándor, akit alig egy hónapja neveztek ki fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkárnak. Az uniós kifizetések elakadásának magyarázatára és elfedésére a porondra küldött Csepreghy főnökei szerint olyan sikeresen szerepelt, hogy ő lehet Giró-Szász András kormányszóvivő utóda is. Ez kormányzati forrásaink szerint egyben Lázár János miniszterelnökséget vezető államtitkár kormányon belüli pozíciójának erősségét is jelzi.

hvg.hu hvg.hu






Kossuth tér 1-3. - Időutazással kezdi a munkát a parlament
 

Kossuth tér 1-3. - Időutazással kezdi a munkát a parlament

Hétfőn megkezdődik az új parlament első, valódi munkanapja, amit mi mással is tisztelhetnének meg jobban, minthogy rögtön eltérnek a friss, ropogós, épp hogy hatályba lépett házszabálytól, és természetesen visszamenőleges hatályú törvénnyt alkotnak. Teszik mindezt a devizahitelesek érdekében, de már most látszik, hogy az új rendszer több pontos is finomhangolásra szorul.

K.Á. K.Á.