Mégis frakciót alakít az LMP?
A frakcióalakításról tart sajtótájékoztatót csütörtökön kora délután Schiffer András, az LMP képviselői csoportjának vezetője és Szél Bernadett, az LMP képviselői csoportjának vezető helyettese.
A frakcióalakításról tart sajtótájékoztatót csütörtökön kora délután Schiffer András, az LMP képviselői csoportjának vezetője és Szél Bernadett, az LMP képviselői csoportjának vezető helyettese.
Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere szerint a baranyai megyeszékhely különösen jól járt a Pécsi Vízmű-ügyben a francia Suez Environnementtel múlt pénteken kötött megállapodással – nyilatkozta a városvezető helyi lapoknak adott interjúiban.
Felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását kéri a Budapesti Nyomozó Ügyészség – közölték a hvg.hu megkeresésére – Urbán Flórián ellen a bíróságtól, aki tavaly augusztusban rátámadt egy intézkedő rendőrre.
A Blikk és a hvg.hu úgy tudja, a Fidesz pártvezetésének döntése szerint nem tarthatja meg mandátumát Balogh József, akinek barátnőjét a napokban súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A hvg.hu-nak fél tizenkettőkor Balogh azt mondta, egyelőre semmilyen jelzést nem kapott Rogán Antal frakcióvezetőtől, Rogán közleményében ugyanakkor az áll, hogy a helyzet tarthatatlanságát ő jelezte Baloghnak. A pártból a képviselő egyelőre nem lép ki, a mandátumát sem adja vissza, mert ártatlannak tartja magát, viszont a pártra nehezedő nyomást akarja így csökkenteni.
A debreceni Fidesz-frakció volt vezetőjének, Sásdi András vállalkozónak a lánya az a Sásdi Hanna Barbara, aki még gimnazista, de már trafikkoncessziót nyert – írja a NOL.hu.
Áder János köztársasági elnökhöz fordultak a kormány korrupcióellenes munkacsoportjából kilépett szervezetek az információszabadságról szóló törvény kedden elfogadott módosítása miatt - közölték az érintett szervezetek csütörtökön.
A portugál miniszterelnökkel, Pedro Passos Coelho-val folytatott megbeszélés után Orbán Viktor sajtótájékoztatót tart pénteken Portugáliában.
Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és zsarolás miatt kezdődött büntetőper csütörtökön a Veszprémi Járásbíróságon a szocialista Schwartz Béla ajkai polgármester ellen.
Nem politikai alapon választották ki a trafikpályázatok győzteseit – jelentette ki csütörtökön Becsó Zsolt Nógrád megyei fideszes országgyűlési képviselő, aki szerint természetesen érdeksérelmekkel jár, hogy a korábbinál jóval kevesebb trafik működik majd Magyarországon.
Új burkolatot kap októbertől a Váci utca és környéke. Egyes hírek szerint lebontják a jelenleg C&A áruházként működő volt Fontana Divatházat is, a tulajdonos azonban ezt a hvg.hu-nak cáfolta, legalábbis idénre nincs ilyen tervük.
Kigyulladt egy kamion rakománya és vezetőfülkéje Bács-Kiskun megyében, az M5-ös autópályán. Személyi sérülés nem történt.
A Közgép Zrt. és Fonyó Károly közös cége, a Solum-Invest a Swietelskyvel konzorciumban vitorlásparadicsomot építhet Balatonfüreden.
A köztársasági elnökhöz fordul Bajnai Gordon az információszabadságról szóló új törvény miatt, amit a volt kormányfő "sunnyogási törvénynek" nevezett.
A Magyar Nemzet csütörtökön tálalta leleplezését, amely szerint szocialista közeli pályázók is nyertek a trafiktenderen. Az egyik leleplezett „baloldali” azonban valójában fideszes képviselő.
Nem követett el mindent a személyi és szervezeti felelősségek tisztázása érdekében az ELTE BTK HÖK-ös listázást kivizsgáló bizottság a Hallgatói Hálózat szerint, bár a diákszervezet úgy véli, hogy a bizottság jelentése több előremutató javaslatot tesz a hallgatói önkormányzatok rendszerével és működésével kapcsolatban. A HaHa szerint a hallgatói önkormányzat működésének felfüggesztése továbbra is indokolt.
Kósa Lajos szerint "politikai bűnözők vannak a szocialisták között", s amíg ezt az MSZP nem tisztázza, addig nem lehet demokratikus és "normális" pártnak tekinteni. "Egy demokratikus országban nincs helye az MSZP-nek" – mondta a Fidesz alelnöke csütörtök reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Mivel állami támogatást nem kap, mindössze 33 millió forintból gazdálkodott tavaly a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció.
Életveszélyesen megsérült az a férfi, akit bozótvágóval kaszabolt össze egy ember szerdán, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kékcsén – értesült a HavariaPress.
Garázdaság és súlyos testi sértés miatt indult eljárás két férfi ellen Lentiben, mert szerda este megvertek egy idősebb férfit a városban tartott majálison - közölte honlapján csütörtökön a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
Május 15-étől növekszik a menetrendben meghirdetett feláras vonatok száma. E vonatok használatához a MÁV-START Zrt. rugalmasan felhasználható, a jelenleg ismert IC- pót- és helyjegynél olcsóbb, új, gyorsvonati pótjegy elnevezésű felárat vezet be.