Veszélyes a levegő: országos szmogkörkép
Az Országos Környezetegészségügyi Intézet (OKI) a szálló por magas koncentrációja miatt már nyolc település levegőjét minősítette veszélyesnek.
Az Országos Környezetegészségügyi Intézet (OKI) a szálló por magas koncentrációja miatt már nyolc település levegőjét minősítette veszélyesnek.
Lázár János a villamos energiáról szóló törvény módosítására tett javaslatában - amelyet kedden terjesztett a Ház elé - azt indítványozza, hogy a szolgáltató fizetési késedelem esetén se kezdeményezhesse a felhasználó kikapcsolását a villamosenergia-ellátásból.
Átfogó tisztújítást tart a szocialista képviselőcsoport, a jelölőbizottságot Kovács László korábbi pártelnök vezeti. Hogy Mesterházy Attila frakcióvezető marad, biztosra vehető, de várhatóan négy új helyettese lesz. A kabinetvezetőkről és az MSZP-s parlamenti tisztségviselőkről is döntenek majd, a jelöléseket a hét végéig várják.
Hobo, Földes László nem tudott arról, hogy az MSZP múlt szombati kongresszusán olyan kisfilmet vetítenek le, amelyben József Attila A hetedik című versét adja elő. Mint az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében írta, ha erre engedélyt kérnek tőle a szocialisták, nem adta volna meg.
Egy idős utas súlyos sérüléseket szenvedett, mikor egy autóbusz és egy személyautó karambolozott Balassagyarmaton.
Nemzetközi pedofil hálózatot buktattak le a BRFK nyomozói a múlt héten. A már előzetesben lévő magyarok külföldi férfiak számára kerítettek kiskorú fiúkat szexuális szolgáltatás céljából.
Tanárok és pedagógusok tüntetnek a köznevelési törvény ellen annak parlamenti vitája alatt a Kossuth téren. A demonstrációt a köznevelési törvény elfogadása ellen alakult civil kezdeményezés, a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) szervezte.
Több ponton is bírálta a parlamentben az új köznevelési törvényt Pokorni Zoltán, az oktatási bizottság fideszes elnöke. „Túl sokat akarunk túl kevés idő alatt” – fogalmazott Pokorni.
Szlovák rendszámú luxusautóval tarolta le egy család autóját hétfőn este egy ittas sofőr Kecskemét közelében. A balesetben két kisgyermek és szüleik haltak meg. Egy kisfiú, aki otthon várta családját, árván maradt.
Az atv.hu és a 168ora.hu internetes oldalak megsértették a kampánycsendet vasárnap a fővárosi 2-es számú választókerületi szavazás idején az Országos Választási Bizottság keddi, egyhangúlag hozott határozatai szerint.
A miskolci Amsterdam shop bezáratása után a rendőrség ezúttal Kazincbarcikán csukatott be egy dizájnerdrogokat forgalmazó üzletet.
Kormánypárti politikusokat kérdeztünk arról, lennének-e Szijjártó Péter helyében és szerintük vannak-e most megszorítások. Videó.