Szombaton jelennek meg a kgfb tarifák
Két napilapban jelennek meg szombaton 14 biztosító kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) tarifái, a biztosítók száma változatlan, a nyomtatott terjedelem másfélszerese lesz a tavalyinak.
Két napilapban jelennek meg szombaton 14 biztosító kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) tarifái, a biztosítók száma változatlan, a nyomtatott terjedelem másfélszerese lesz a tavalyinak.
Hivatali visszaélés, valamint az önkormányzati törvény megsértése miatt feljelentést tesz a rendőrség és Szekó József (Fidesz-KDNP), Mohács polgármestere ellen a Jobbik a péntek reggeli képviselő-testületi ülésen történtek miatt.
20 ezerről 100 ezer forintra emelkedhet a kiszabható helyszíni bírság maximális összege a jövő évtől. Kósa Lajos, Tarlós István és Kovács Zoltán, a Fidesz országgyűlési képviselői pénteken nyújtották be erről szóló javaslatukat.
A Podravka, a zágrábi tőzsdéhez eljuttatott közleményében bejelentette, nem él vásárlási jogával saját 10,65 százalékos részvénycsomagjának felvásárlására, így részesedést szerezhet az OTP Horvátország legnagyobb élelmiszergyártó- és forgalmazó vállalatában.
Ismét megjelentek Baranyában a vonuló vadlibacsapatok; öt-tízezer vadliba telel rendszeresen a megyében.
A Magyar Állami Földtani Intézet (MAFI) is tagja annak a munkacsoportnak, amelyik az ajkai-kolontári vörösiszap-katasztrófa okait vizsgálja - mondta el Fancsik Tamás, a MAFI október 15-ével kinevezett új igazgatója az MTI kérdésére pénteken.
Új járatokkal bővül a ferihegyi reptér téli menetrendje: már a hétvégén a KLM holland légitársaság újraindítja amszterdami járatát - közölte a repteret üzemeltető Budapest Airport az MTI-vel pénteken.
Természetkárosítás és állatkínzás miatt kezdeményezett eljárást a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága (BNPI) egy férfi ellen, aki ürgékkel etette gyermekeit - tájékoztatta a nemzeti park vezetője pénteken az MTI-t.
Tartozása miatt megrongálta adósának autóját egy helybeli férfi Nagykanizsán - tájékoztatta a rendőrség pénteken az MTI-t.
Egy konténerszállító teherautó és egy autó ütközött péntek délután Piliscsaba belterületén. Várják a mentőhelikoptert, ezért lezárták a 10-es főutat a máriavölgyi elágazásnál.
Különböző erőszakos bűncselekmények elkövetésével gyanúsítható az a férfi, akit a Terrorelhárítási Központ kommandósai és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság emberei közös akció során fogtak el a hét elején Veresegyházán.
Két feltételezett drogterjesztőt és kilenc fogyasztót vontak eljárás alá a rendőrök Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében - közölte a rendőrség pénteken az MTI-vel.
A felnőtt lét ott kezdődik, mikor először fizeti be valaki a saját villanyszámláját. Ehhez lakást kell venni, vagy bérelni. Utóbbi sokak szerint ostobaság, mert úgy tartják, a bérléssel az ember kidobja a pénzét az ablakon. A másik érv szerint nem szabad beláthatatlan időre fizetési kötelezettséget vállalni, és ha vállalunk, akkor is csak a fizetésünk bruttó 20 százalékáig.
Vasárnap befejeződik az idei szezonális vihar-előrejelző és viharjelző szolgáltatás a Balatonon és a Velencei-tavon; az összesítések szerint az üdülőövezetekben több volt a viharos nap, a Balatonnál lehullott csapadék pedig 60-95 százalékkal meghaladta a sokéves átlagot - derült ki az MTI-hez eljuttatott sajtóközleményéből.
Ismét elnapolta Francis Ciarán Tobinnak, a két kisgyermek halálát okozó, egy évtizeddel ezelőtti leányfalui gázolás felelősének kiadatási tárgyalását a dublini felsőbíróság.
Három kivételes tehetségű fiatal magyar kutatónőt tüntettek ma ki a Magyar Tudományos Akadémián. A „L’Oréal–UNESCO A Nőkért és a Tudományért magyar ösztöndíj” elnevezésű program keretében összesen 11 000 euró értékű ösztöndíjat osztottak szét. Az egyedülálló, csak nőket elismerő program célja, hogy felhívja a figyelmet a tudományos életben gyakran háttérbe szoruló tehetséges hölgyek kutatási eredményeire.
Marian Cozma ütött egyet, de csak a levegőbe csapott, nem talált el senkit, s a következő pillanatban elterült a Patrióta lokál előtt a földön - vallotta Remport Csaba, az MKB Veszprém törzsszurkolója, a Veszprémi Kézilabda Fan Klub elnöke a Cozma-ügy pénteki tárgyalásán a Veszprém Megyei Bíróságon.
Az MSZP kiakadt a volt miniszterelnök elmúlt időben tett nyilatkozataira, szerintük ezek miatt távoznia kellene a közéletből.
Tizenöt településen tartanak szombaton megismételt választást az Országos Választási Iroda adatai szerint. Az október 3-ai választásokat általában valamilyen jogszabálysértés miatt kell megismételni.
Folynak az előkészületek a Budapest-Veresegyház-Vác elővárosi vasútvonal és a hozzá tartozó kiszolgáló infrastruktúra fejlesztésére - közölte a Nemzeti Infrastruktúra-fejlesztő Zrt (NIF) pénteken.