Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A hiba a globális szállítási gondokban keresendő.
El tudja képzelni, hogy kér egy menüt a McDonald’s-ban és csak kis adag sült krumplit kap hozzá? Ez az áldatlan helyzet állhat elő Japánban, ahol a cég minden igyekezete ellenére nem érkeznek meg időben a burgonyát szállító hajók – számolt be a BBC.
Az ok nem a cégben keresendő: az áruszállítás világszerte akadozik, ez alól pedig még egy akkora vállalkozás, mint a McDonald’s sem tudja kivonni magát. Ráadásul az is gond, hogy normál esetben a kanadai Vancouver melletti kikötőből szállítják a krumplit, ám a Kanadát sújtó árvízek miatt ez is nehezebbé vált.
A szállítmányozási problémákról itt írtunk korábban:
Ráfizethet a karácsonyi ajándékra, aki azt szeretné, hogy tényleg megérkezzen
Békeidőben még aligha volt olyan karácsonyunk, amelyre annyira nehéz lett volna felkészülni, mint az ideire. Az áruszállítás kaotikus helyzete, a globális chiphiány és a megugró infláció külön-külön is súlyos gondokat okoztak volna, de most egyszerre szembesülhetünk mind a hárommal.
Visszatérve Japánba: a Meki most azt közölte, hogy az egyre aggasztóbb méreteket öltő szállítási problémák miatt péntektől limitálják a közepes és nagy adagokat és december végéig csak kis adag krumplikat adnak ki a menükhöz.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Mariska Hargitayt a legtöbben színésznőként ismerik, de úgy döntött, beül a rendezői székbe, hogy bemutassa, hogyan került közel édesanyjához, Jayne Mansfieldhez hatvan évvel azután, hogy elveszítette őt egy olyan autóbalesetben, amiben ő maga is majdnem meghalt.
15–9-re nyertek a mieink.