Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az Mcule immáron negyedszer fért fel a Financial Times ezres listájára.
13 magyar cég is felkerült a Financial Times gazdasági szaklap és a német Statista adatgyűjtő közös listájára, ahol az ezer leggyorsabban növekvő vállalkozást gyűjtötték össze. A koronavírus-járvány okozta kedvezőtlen hatások mellett a magas infláció, valamint az orosz-ukrán háború okozta energiaválság is nehezítette a cégek helyzetét, ennek ellenére számos cégnek sikerült szép eredményeket elérnie. Az idei évben legalább 36,9 százalékos növekedés volt szükséges ahhoz, hogy egy vállalat felférjen az ezres listára.
A lista első helyezettje és egyben a leggyorsabban növekvő európai cég a cseh Raylst Solar nevezetű napenergiacég lett, amely 824,4 százalékos növekedést mutatott be 2019 és 2022 között. A második helyen a francia Adagio.io, míg a harmadikon az olasz Bidberry végzett. Az alábbi magyar cégek fértek fel az FT és a Statista közös rangsorára:
Kiemelendő, hogy az mcule.com Kft. immáron negyedik alkalommal került fel a FT rangsorába (2021: 92. helyezés, 2022: 113. helyezés, 2023: 509. helyezés), ami a magyar cégek között egyedülálló.
A Mcule-t ebben a cikkben mutattuk be:
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat. Vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Tavaly már 9 milliárd forint veszteséget fialt a kormány által felhizlalt Magyar Vagonnak a nagy egyiptomi kocsimegrendelés, amit anno még az oroszokkal hoztak össze. A spanyol Talgo felvásárlási kísérlete költséges kaland volt.
Az ukrán dróntámadások pedig az orosz polgárok türelmét is tesztelik.
Azt nem tudtuk meg, hogy ki, hol és mikor jelenti be az eredményt.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.