Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A DIGIMobilt hamarosan másik belföldi hálózatra költöztetik. országszerte több mint 1,1 millió előfizetőt szolgál ki, és több mint 2,5 millió előfizetéssel rendelkezik.
Interjút adott a BBC-nek a világ egyik leggazdagabb embere, aki szerint az általa tavaly felvásárolt Twitter vezetése „nem buli”, viszont legalább sikerült nullszaldóssá tennie a közösségimédia-óriást.
A bíró döntött: elutasította Elizabeth Holmes kérését, hogy szabadlábon várhassa ki fellebbviteli kérelmének vizsgálatát, így április 27-én meg kell kezdenie büntetésének letöltését a Theranos volt vezetőjének.
Elcsalt napelemes pályázatok gyanúja miatt hallgatták ki egy észak-alföldi gazdasági társaság ügyvezetőit. A NAV nyomozói 1 milliárd forint értékben zároltak ingatlanokat, köztük négy napelemes kiserőművet is.
Szijjártó Péter nem árult el konkrétumokat hétfői moszkvai tárgyalásairól, de már lehet sejteni, merre változik a paksi bővítés: a magyar projektcég lehet a fővállalkozó a Roszatom helyett. Ez viszont egy sor súlyos következménnyel járhat, Jávor Benedek szerint például elszállnak a költségek, és a felelősséget és a kockázatokat is a magyar állam veszi magára az oroszok válláról.
Hiába állítja Vlagyimir Putyin – és az orosz államfő sok külföldi barátja – hogy az ukrajnai invázió miatt elrendelt nemzetközi szankciók nem ártanak komolyan az orosz gazdaságnak, egyre több iparág, most például az autó- vagy a gyógyszergyártás problémái is mutatják, hogy a büntetőintézkedések nagyon is hatnak. Az is figyelemreméltó, hogyan igyekszik Oroszország ott tartani az „barátságtalan Nyugat” vállalatait. Közben Dmitrij Medvegyev volt államfő már Sztálin-idézetekkel próbálja motiválni a munkásokat.
Az elmúlt években robbanásszerű növekedés történt az e-kereskedelmi piacon, a szektor hihetetlen sebességgel és dinamikusan fejlődött, amire a pandémia csak még jobban ráerősített. Ki van könnyebb helyzetben: aki most lép be, vagy aki már évek óta jelen van? Milyen követelményeknek kell megfelelnie egy piacvezető webshopnak, és hogyan tudja támogatni, sőt növelni a kapacitásait egy fulfillment logisztikai szolgáltató? Mikor érkezhet el a csúcspont és milyen prognózissal számolnak a szereplők az idei évben? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Csereklei Zoltánnal, a Pelenka.hu alapítójával, és Táncsics Andrással, a Boxy Zrt. vezérigazgatójával.
„Hiszünk abban, hogy a legolcsóbb energia az el nem fogyasztott energia” – osztja meg cége ars poeticáját Tóth Zoltán, az E.ON egyedi ügyfél és települési megoldások értékesítési vezetője. Méghozzá egy viszonylag újkeletű szolgáltatásuk, a fogyasztás szabályozása kapcsán. Hogy ez mi fán terem, hogyan és mennyiben tud hozzájárulni az energiahasználat optimalizálásához? Ez is kiderül az alábbi interjúból.
A feminista sör megalkotója Sophie Tschannett tudja, hogy voltaképpen pénzt keres a feminizmussal. De bízik abban, hogy mégsem csinál sekély divathullámot egy komoly ügyből.
„A vállalatok több mint 80 százaléka szerint energiahatékonyságot növelő beruházásokra is szükség van a versenyképesség fenntartásához.” – jelenti az Ernst & Young, a magyarországi közép- és nagyvállalatok körében készített felmérésében. Az ipari vállalatok energetikai beruházása akár éven belül is megtérülhet a fűtési és hűtési költségek megtakarításával. Ezzel a vállalatok jelentős versenyelőnyre tehetnek szert most és az elkövetkező években. Hogyan tudják hatékonyabbá tenni az energiafogyasztásukat? Ennek jártunk utána.
Napjaink egyik legizgalmasabb területét a pénzügyek és a technológia metszéspontjában találjuk, de nagy kérdés, hogy a jogi háttér hogyan tud igazodni ehhez a dinamikusan változó területhez. Interjúnkban a friss fintech-trendekről és a szabályozást érintő legfontosabb kérdésekről dr. Papp Erikát, a CMS vezető partnerét és pénzügyi csoportjának vezetőjét, valamint dr. Horváth Katalint, a CMS technológiai jogi csapatának szenior tanácsadóját kérdeztük.
Dollármilliókat költenek innovációra, oktatásra, a helyi kreatív tőkére – volna miért példát venni Izraelről, a rendszer viszont korántsem hibátlan. A helyi cégek túlságosan a nyugati piacra koncentrálnak, Netanjahu igazságügyi reformja elrettenti a külföldi tőkét, az izraeli cégek pedig költözésen gondolkodnak. Hogy épül fel és milyen problémákkal küzd a startup-társadalom? Utánajártunk.
Kisgyerekként a pénzzel először arany formájában találkozunk az animációs meséknek köszönhetően, később azonban elfelejtjük az aranyat, mint befektetési lehetőség.