"Volt vagy ezer ilyen település, ahol tömegmészárlás történt"

A világháború végnapjaiban a rohonci Batthyány-villában 200 embert mészároltak le egy nácik tiszteletére rendezett est „fénypontjaként”. A tömeggyilkosságért senki nem vállalta a felelősséget, a házigazda grófnő Svájcban élt jólétben, a környékbeliek nem beszéltek a véres éjszakáról. A történetről Elfriede Jelinek írt darabot, amelyet a Teslában mutattak be.

Gócza Anita Gócza Anita














Már teljesen tiszta Kulka János tudata
 

Már teljesen tiszta Kulka János tudata

Egy közeli barát beszámolója szerint a három hete kórházba szállított színész már kezdi visszanyerni korábbi testsúlyát, és megfelelően kommunikál környezetével.

hvg.hu hvg.hu

Nem találták „a fiatalokba a burzsoá életszemléletet csepegtető méreg” ellenszerét
 

Nem találták „a fiatalokba a burzsoá életszemléletet csepegtető méreg” ellenszerét

A „Szabad Magyarország szabad hangja”, a SZER négy évtizeden át volt – a kommunista pártvezetés szavaival – „éles fegyver az imperialisták kezében”. A „Budapest III”-nak, illetve „Soroksárnak” is becézett müncheni rádióállomás Teenager Party és a Délutáni randevú című műsorai példátlan népszerűségre tettek szert, s ellenintézkedések sorozatát provokálták ki.


Amikor még Orbán is Deep Purple-re bólogatott a rádió előtt
 

Amikor még Orbán is Deep Purple-re bólogatott a rádió előtt

Ízléstelennek és károsnak tartották őket, de idővel egyre nagyobb teret kaptak a rádióban a Kádár-rendszer alatt – a magyar beatzenekaroknak enyhén szólva nem volt könnyű útja a rádióba, mint ahogy a Beatles vagy Rolling Stones sem volt magától értetődő választás egy zenei szerkesztő számára. De miért kellett egy magyar bandának jóban lennie a rímhányó Romhányi Józseffel és a rádió hangmérnökeivel, és miért hallgatták ki rendőrök Ferót egy a Szabad Európán leadott Beatrice-dal miatt? Elolvastuk a Kádár-rendszer rádiós kulisszatitkairól szóló könyvet, amelyből a válaszok is kiderültek.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám