LMP: neveket cseréltek ki a József Attila-díjra javasolt személyek listájában

Kukorelly Endre LMP-s országgyűlési képviselő nyílt levelet írt az ügyben a nemzetierőforrás-miniszternek.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
LMP: neveket cseréltek ki a József Attila-díjra javasolt személyek listájában

Nyílt levélben kifogásolta Kukorelly Endre LMP-s országgyűlési képviselő a nemzetierőforrás-miniszternél, hogy valaki kicserélt négy nevet a József Attila-díjra javasolt személyek tizenhárom fős listáján, amelyet írószervezetek terjesztettek fel. A politikus szerint ilyet utoljára a nyolcvanas években csinált a kultúrpolitika.

Kukorelly Endre a levél végén kéri Réthelyi Miklóst: mielőtt válaszol neki, érdeklődjön ebben az ügyben Szőcs Géza államtitkárnál, Szőcs Géza államtitkár pedig "először érdeklődjön Szőcs Géza költőnél".

A 13 fős listát egy olyan kuratórium terjesztette fel, amelybe egyebek mellett a Magyar Írószövetség, a Szépírók Társasága, a József Attila Kör, az Erdélyi Magyar Írók Ligája, a FÍSZ, az Írószakszervezet, a Műfordítók Egyesülete és a PEN Club delegált tagokat.

Kukorelly Endre nyílt levelében emlékeztet arra is: Szőcs Géza egyszerűen nem reagált arra a levélre, amelyet írószervezetek, vagyis kollégái írtak neki 2010. október 20-án, 5 hónappal ezelőtt "a közös ügyek megbeszélése tárgyában".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.