Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A háború és áramkimaradás ellenére üzemelő ukrán intézmények kapták az "opera Oscar-díját"

A lvivi és az odesszai operaház "kiváló munkát végzett kihívást jelentő körülmények közepette" – állt a zsűri értékelésében.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
A háború és áramkimaradás ellenére üzemelő ukrán intézmények kapták az

"Olyan városokból jöttünk, ahol sötétek az utcák, de a lelkünk tele van fénnyel" – mondta az Odesszai Nemzeti Operaházból érkezett Okszana Taranenko, amikor a madridi Teatro Realban átvette a kitüntetést. "Zenénk most generátoroktól zúg mindenhol, de ez a túlélésünk, az életünk zenéje" – tette hozzá. Beszédét a közönség álló tapsviharral fogadta.

Az odesszai és a lvivi operaház közösen kapta a Nemzetközi Operadíj (International Opera Awards) „Év Társulata Díjat”. Az ítészek rámutattak: az ukrajnai háború kezdetét követő szünet után mindkét operaház folytatta a munkát, és a veszélyeket, veszteségeket bátorsággal és kitartással fogadták.

A hétfői esemény házigazdája a BBC műsorvezetője, Petroc Trelawny volt. Ez volt az első alkalom, hogy Londonon kívül rendezték meg a díjátadót. Tavaly a 19. században alapított madridi Teatro Real nyerte a legrangosabb díjat.

Az idei év közönségdíját Pene Pati szamoai tenor vihette haza. Az olasz Daniele Rustioni kapta a legjobb karmesternek járó kitüntetést, a brit Nardus Williams munkáját pedig az opera emelkedő csillagának járó díjjal jutalmazták. Sabine Devieilhe szopránénekesnő lett a legjobb női énekes, Stephane Degout baritonénekes pedig a legjobb férfi énekes.

A Nemzetközi Operadíjakat a brit Harry Hyman alapította 2012-ben.

(Kapcsolt képünkön az odesszai Operaház homokzsákokkal védet épülete.)

Még több Kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?