szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A PinkNews több munkatársa szerint a szerkesztőségben uralkodó ivászatkultúra tette lehetővé, hogy az alapítók helytelenül viselkedjenek a fiatalabb munkatársakkal.

Többszörös szexuális visszaéléssel vádolták meg a világ legnagyobb LMBT-hírportálját, a PinkNewst működtető házaspárt. A BBC-nek több korábbi munkatárs beszélt arról, hogy látta, amint Anthony James, a brit székhelyű cég igazgatója és az alapító férje megcsókolt és megérintett egy fiatalabb munkatársat, aki szerintük túl részegnek tűnt ahhoz, hogy beleegyezését adja.

Több mint 30 jelenlegi és volt munkatárs azt állítja, hogy a túlzott alkoholfogyasztás kultúrája olyan esetekhez vezetett, amikor az alapító Benjamin Cohen és férje nem a megfelelő módon viselkedett a fiatalabb férfi alkalmazottakkal.

A PinkNews küldetése, hogy „tájékoztassa, változásra ösztönözze és felhatalmazza az embereket, hogy önmaguk lehessenek”. A híroldalnak komoly szerepe volt az egyneműek házasságáért folytatott kampányban az Egyesült Királyságban.

Miközben a PinkNews tevékenységét tisztelet övezi, több korábbi munkatárs számolt be arról, hogy szexuális visszaélést tapasztalt a cégnél, emiatt néhányan közülük úgy érezték, hogy nem biztonságos egyedül lenniük Cohen és James közelében.

A BBC 33, a PinkNewsnál 2017 és 2024 között dolgozó emberrel készített interjút, és több bizonyíték is a birtokába került írásos panaszoktól kezdve magán e-maileken át WhatsApp-üzenetekig, továbbá orvosi dokumentumokig, amelyek a cég munkakörülményeit okolták a dolgozók mentális és egészségi problémáiért.

Öt korábbi dolgozó beszélt a BBC-nek arról, hogy szemtanúi voltak, ahogy Anthony James tapogatta és csókolgatta a személyzet egy fiatalabb tagját, aki szerintük „túl részeg volt ahhoz, hogy álljon vagy beszéljen”, és „beleegyezésre képtelen volt”. Bár az esetnek több szemtanúja volt, sokan féltek attól, hogy panaszt tegyenek. „Ez a vezérigazgató férje, mit fogsz csinálni? Elveszíted az állásod?” – mondta egyikük.

A volt alkalmazottak közül sokan azt mondták, hogy a céges társasági összejövetelein vagy a kirándulásokon gyakran a kora reggeli órákig iszogattak, és hogy a „Prosecco Pénteket” – ahol a munkatársak ingyen bort kaptak – a munkamorál fokozása érdekében vezették be az irodában. Ezek azonban az elmondásuk alapján visszaélésekre teremtettek lehetőséget.

A dolgozók állításuk szerint „nőgyűlölőnek” minősíthető viselkedésnek is tanúi voltak. Cohen és James többször kérte fel béranyaságra a női munkatársakat, és bár viccnek szánták a kérést, az emberek emiatt „kínosan és kényelmetlenül” érezték magukat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!