Jó pénzért már sokan lennének hóhérok Indiában

A drasztikusan megemelt honoráriumért már többtucatnyian jelentkeztek hóhérnak az indiai Kerala államban.

  • MTI MTI
Jó pénzért már sokan lennének hóhérok Indiában

A Hindustan Times című lap szerint csak a kannuri központi börtönben több mint hetvenen jelentkeztek halálraítéltek kivégzésére az után, hogy 500 rúpiáról, vagyis átszámítva körülbelül 1900 forintról majdnem 800 ezer forintnak megfelelő összegre emelték a kivégzésenként járó honoráriumot.

Egy 1957-es börtönkézikönyv szabta meg 500 rúpiában a kivégzésenkénti járandóságot. Ezt az összeget „korrigálták” most.

Egy pályázó vállalta, hogy adósságai kifizetéséhez akár egyetlen nap alatt végez az összes halálraítélttel. Egy másik felajánlotta, hogy ingyen kivégez egy Govindacsami nevű hírhedt bűnözőt, aki kirabolt és kidobott a mozgó vonatról egy fiatal nőt annak eljegyzése előtt egy nappal. Ezután ő is leugrott a szerelvényről és egy erdő szélén brutálisan megkínozta, megerőszakolta a súlyosan sebesült lányt, aki belehalt sérüléseibe.

A konkrét munkára, így a pénzre is azonban valószínűleg jó ideig várniuk kell a pályázóknak, mert egész Indiában mindössze 4 halálos ítéletet hajtottak végre az elmúlt 19 évben, Kerala államban legutóbb húsz éve.

Indiában négyszázan vannak most a halálsoron, Keralában 16 ember vár halálos ítélete végrehajtására.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?