Újabb orosz sportolók buktak meg a doppingteszten

Egy neve elhallgatását kérő szövetségi tisztviselő szerint pozitív eredményt hozott két éremesélyes orosz gyalogló doppingtesztje, így valószínűleg nem indulhatnak a pekingi olimpián. Doppingvétség miatt nem vehet részt a pekingi olimpián Vlagyimir Guszev orosz kerékpáros sem.

  • MTI MTI
Újabb orosz sportolók buktak meg a doppingteszten


A névtelenséget kérő illetékes szerint egy harmadik gyalogló, Alekszej Vojvodin is fennakadt, ám ő nem tagja az olimpiai keretnek. A hír újabb komoly csapás az orosz atlétikára, miután öt nappal ezelőtt doppingolás gyanúja miatt felfüggesztették a női csapat hét tagját, köztük a középtávfutó Jelena Szoboljevát, aki a 800 és az 1500 méteres síkfutás egyik favoritja volt.

A gyaloglás az orosz atlétika hagyományosan erős száma. A 23 éves Kanajkin második lett 50 km-en a májusi gyalogló Világkupán és idén júniusig ő tartotta a 20 km világcsúcsát. Az 1:17:16 órás rekordot június 8-án döntötte meg honfitársa Szergej Morozov (1:16:43 ó) Saranszkban, ahol ugyan ő is jobbat gyalogolt (1:16:53 ó) korábbi csúcsánál, de csak a másodi helyen ért célba. A 21 éves Borcsin az idény harmadik legjobb eredményével rendelkezik 20 km-en (1:17:55 ó).

A 25 éves bringást, Vlagyimir Gyuszevet azok után menesztette klubja, az Astana, hogy a hematokritszintje a megengedett érték fölött volt. Az egyéni időfutam egyik éremesélyese helyett a júliusi Tour de France-on negyedik Gyenyisz Mencsov szerepelhet ebben a számban.

"Nem akarjuk elhinni, hogy Guszev doppingolt. Magaslaton készült az olimpiára, és talán emiatt lett magas a vörösvértest aránya" - fogalmazott Alekszandr Guszjatnyikov, az orosz szövetség elnöke. Az oroszoknak nem ez az első doppingesete a pekingi játékok előtt: a múlt héten hét sportolójukról derült ki, hogy tiltott szereket használtak.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.