Megjött az első olyan Nokia, amit otthon is meg lehet szerelni
Három új Nokia készüléket, köztük az első felhasználók által is könnyen javítható okostelefonját jelentette be a HMD Global. A cég azt is közölte: Európába helyezi át a gyártást.
Három új Nokia készüléket, köztük az első felhasználók által is könnyen javítható okostelefonját jelentette be a HMD Global. A cég azt is közölte: Európába helyezi át a gyártást.
Szöveget, képet állít elő, de ha kell, aláfestő zenét is komponál. A mesterséges intelligencia (MI), ha akarják, már ott lehet a szerkesztőségek és más tartalomelőállító műhelyek mindennapjaiban. Összegyűjtöttünk három érdekes példát, felhasználási módot.
Három teljes napos üzemidővel és triplakamerás rendszerrel érkezik ez európai piacra a Honor Magic5 Lite.
A magyarországi felhasználók előtt is megnyitotta a ChatGPT-előfizetés lehetőségét az OpenAI. A mesterséges intelligencia azonnalisága néhány ezer forintba kerül.
Nem azért pánikolnak a Google-nál a ChatGPT miatt, mintha ők nem tudnának hasonlót fejleszteni. Hanem mert egyelőre nem látszik, hogyan lehet majd pénzt facsarni a keresésekből az új világban. Minél közelebb próbálunk jutni a válaszhoz, annál több kérdés merül fel.
Egyszerűbben és hatékonyabban lehet majd keresni a Google-ben, ennek érdekében fejlesztett újdonságokat jelentett be kedden a vállalat. Bár szöveges és képkeresős téren is jönnek újdonságok, a keresőpiaci háború ezen pontján ez most kevés lesz.
Csomagajánlattal állt elő kedden este a Microsoft: nemcsak a még mindig kevesek által használt Bing keresőbe, hanem a pozitívabb fogadtatású, de szintén felhasználók tömegére váró Edge böngészőbe is beépítette a mesterséges intelligencia (MI) azon képességeit, melyektől az elmúlt hetekben hangos a világsajtó.
A többoldalas gépelt forgatókönyv helyett minden elfér egy könnyen értelmezhető, színes ábrán. A Cascade rendszerét egy esküvőre készülő pár vagy egy ezreket megmozgató zenei fesztivál szervezője is használhatja. Időt és fejfájást is spórolhatnak így.
Ahogy itthon a trappista-akciók idején szokták a Pennyt, úgy rohamozták meg világszerte tavaly márciusban a Swatch üzleteit az emberek a Swatch és az Omega koprodukciójában készült, különleges MoonSwatch órák miatt. A váratlanul nagy érdeklődés azóta is kitart, és egy friss iparági pletyka szerint lehet, hogy a gyártó idén egy különkiadással önt olajat a tűzre.
Amit Las Vegasban nem talál meg az ember, azt nem is érdemes keresni. Legalábbis ha január elején jár ott, amikor a világ legnagyobb technológiai szakkiállítása zajlik. Az idei CES legérdekesebb újdonságaiból szemezgettünk.
Egy uniós szabályozás miatt a magyar távközlési piacon is eltörlik a mobilszolgáltatók kínálatában fellelhető nullás díjszabású („zero rate”) opciókat. Magyarországon is sokan szeretik, ha úgy használhatnak korlátlanul szolgáltatásokat, hogy közben nem kell érte fizetniük. De akkor miért szűnnek meg? És a legfontosabb kérdés: ki milyen mobilnetet válasszon magának, ha szűkölködni sem akar a jóban, de túl sokat nem is fizetne érte? Lehetne mindent is kérni, de csak féláron? Kérdések, válaszok, azonnal használható tanácsok.
Mire sokasodni kezdenének a minden korábbinál szebb képminőséggel kecsegtető 8K-s filmek és más videós tartalmak, egy uniós szabályozás kisöpörheti Európából a legújabb televíziókészülékeket.
A Dubaj–London vonalon kell keresni az Emirates 2 milliárd dolláros repülőgép-felújítási programjának első gyümölcsét. A megújított Airbus A380-as repülőgép fedélzetéről fotókat, a munkálatokról pedig timelapse videót tett közzé a légitársaság.
A 3G lehetővé tette az igazán okos telefonok megszületését, a 4G és az 5G bevezetése gyorsította működésüket, a már fejlesztés alatt álló 6G-vel viszont értelmüket veszthetik a ma nélkülözhetetlennek tűnő készülékek.
Bemutatta legújabb televízióit a Samsung, és azt ígéri, a Neo QLED, Micro LED és OLED technológiás készülékeivel „új korszakot nyit” a képernyők történetében. A vállalat minden eddiginél több méretben tesz elérhetővé tévéket.
A kevesebb nem több, a több viszont könnyen válhat kevesebbé. Az elmúlt hónapok kutatási eredményei az ideális alváshoz és a frissebb ébredéshez is mankóul szolgálhatnak.
Az okosórák már évtizedek óta részét képezik az emberi fantáziálgatásnak. Képregényekben, tévében, mozivásznon kerültek elő sorra olyan funkciók, melyek csak nemrég váltak elérhetővé a valóságban. De van még olyan dolog, mellyel adósak maradtak a mérnökök.
Olyan természetességgel nyomkodjuk mobilunkat, hogy bele sem gondolunk: a ma használt funkcióinak jelentős része egy évtizede még csupán álom volt.
A só és a bors mellett a megabájtoknak és az 5G-nek is van keresnivalójuk az élelmiszeriparban.
Egyik pillanatról a másikra visszaesett az adatforgalom az iráni internethálózaton. Minden valószínűség szerint a kormány próbálja ismét ilyen módon elejét venni az immár két hónapja egyre erősebb kormányellenes tüntetéseknek.