Lengyel Tibor

Kisállat-kozmetikus, filozófus, miniszter és bábművész – egyik se lehet vendégmunkás. De miért?

A hivatalos vendégmunkás-foglalkoztatási tilalmi listán bő 300 foglalkozás szerepel. Köztük olyanok, mint a néprajzkutató, az utcaseprő, a szabásminta-készítő, vagy a szerencsejáték-szervező. A listán vannak olyan foglalkozások, ahol amúgy is előírás a magyar állampolgárság, továbbá rég kihalt/gépesített szakmák és olyanok is, amelyeket amúgy sem álláshirdetéssel töltenek be, mint az egyházi vezető vagy a miniszter. Kik lesznek a következők a listán, a sajtkészítők vagy a siratóasszonyok? Szavazzon!






Vasárnap összehívták, hétfő reggel lemondták az ülést, ami a még be sem nyújtott “gyermekvédelmi” törvénycsomagot tárgyalta volna

A zavarodottság és kapkodás ellenére még akár hétfőn benyújthatják a “gyermekvédelmi” törvénycsomagot. Ezért tehettek be egy plusz ülésnapot is, hogy rendkívüli eljárásban tárgyalják és el is fogadhassák kedden a néhány hete még nem tervezett, a kegyelembotrány miatt viszont mégis bevetett szigorításokat.







Milliárdos állami megrendelés után eltűnő haveri cég: a rendőrség már rég elutasította a feljelentést, de Polt még kivár a hivatalos válasszal

A covid-tesztek milliárdos állami megrendelésén magát degeszre kereső fideszes kötődésű cég fantomizálódása nem tűnik bűncselekménynek – állapította meg a rendőrség, már egy hete. Ennek fényében érdekes, hogy csütörtökön érkezik majd meg Polt Péter válasza, hogy ő feljelentésként értékelte a hvg.hu cikke alapján írt ellenzéki kérdést, és továbbította a rendőrségnek.



Végleges az ellenzéket tiltott párttámogatás miatt százmilliókra büntető ÁSZ-döntés – íme a CÖF-öt ugyanezért mentegető jelentés

Most még csak 90 millió forint a Fidesz által "guruló dollárok" botrányként keretezett kampányfinanszírozási ügyben az ellenzéki pártokra egyenként kirótt pénzbüntetés összege, de azt a kedden közzétett ÁSZ-jelentés is jelzi: újabb, egyenként 450 milliós bírságok is várhatók még. Ez a legrosszabbkor jön az ellenzéknek a duplaválasztás kampánya előtt.


Egykori fideszes képviselő is biztatja Magyar Pétert, és azt mondja, “a rendszer bukása nem kérdés”

Kritizálják is, de a többség gratulál, sőt sokan politikai változást hozó messiásként tekintenek Varga Judit exférjére, miután Magyar Péter a kegyelembotrány miatt nekiment a NER-nek. Sok, a Fideszben csalódott ember is biztatja, köztük a volt parlamenti képviselő, Kübekháza polgármestere, aki a hvg.hu-nak állítja: a rendszert “dózerrel eltakarítani nem lehet”, de repedezik, “a bukása nem kérdés”.


Az elején még jól ment, aztán kinevezték Völnert, és megakadt a végrehajtói kar egyik legnagyobb szerződése

Évek óta új szoftvert kellene használnia a Magyar Bírósági Végrehajtói Karnak, mégis a régivel dolgoznak, amelyről tudják, hogy elavult és sebezhető. Pedig milliárdokért készült egy új, csak nem fizették ki teljesen, így most pereskednek. A Schadl György vezette kar történetének legdrágább beszerzése után kutatva felbukkant Völner Pál, Rogán találmányos cége, a szerverterembe pedig betört a víz. A végrehajtói kar szerződéseiről szóló cikksorozatunk harmadik része.



55 milliárdos tündöklés után földbe állt a NER-es sikercég, de a tulajdonosa újabb nagy állami üzletre startolhat rá

A Schadl György vezette végrehajtói karral is milliárdos szerződéseket kötő, rendkívüli karriert befutó Magno Studio csillaga a jelek szerint leáldozott, a cég tulajdonosának azonban valószínűleg nincs miért aggódnia. Horváth László új érdekeltsége milliárdos állami támogatással épít gyárat Marcaliban, hogy műtéti szettekkel lássák el az egészségügyi intézményeket. De hogy jutott 55 milliárdhoz a cég, és mit tudni a tulajdonosáról? Cikkünkben bemutatjuk.


Svéd NATO-csatlakozás: Kövér összehívta hétfőre a rendkívüli parlamenti ülést, más kérdés, hogy elmegy-e rá a Fidesz

Az ellenzék kérésének megfelelően február 5-ére, hétfőre összehívta Kövér László az Országgyűlés rendkívüli ülését, ám a napirenden szereplő témák – svéd NATO-csatlakozás, életvégi döntések, akkugyárak ellenőrzése – megtárgyalására csekély az esély a kormánypárti képviselők szinte borítékolható bojkottja miatt.


Előre kifizette az állam a milliárdos szerződések felét a Covid-teszteket szállító haveri cégeknek, amelyek így hitelből szakíthattak nagyot

Már mindkét, a Fidesz korábbi politikusaihoz köthető, és a Covid-időszakban közbeszerzés nélkül milliárdos állami megrendelésekkel megtolt cég felszámolása zajlik. Így hamarosan ugyanúgy eltűnnek, mint a túlárazott lélegeztetőgép-biznisz egykori szereplői. A szerződésekből kiderül az is, hogy a később megvásárolt gyorstesztek “nagykerárát” már előlegként átutalták a cégeknek.