szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A környezet szennyezése és a természet változása kedvező hatással is járhat az állatvilágban, és például új fajok kialakulásához vezethet, de ezek a hatások eltörpülnek a károk mellett - mondta Diethard Tautz, a Német Zoológiai Társaság (DZG) elnöke a hétvégén Münsterben megkezdődött zoológiai kongresszus kapcsán.

Tautz kifejtette, hogy új állatfajok a tapasztalatok szerint a változó ökológiai feltételek hatására is kifejlődnek. Példaként azt hozta fel, hogy két folyó hollandiai összekapcsolódásánál új halfaj fejlődött ki, amelyik a szennyes vizet kedveli.

A társaság szerint azonban a ritka, vagy tönkremenő élőhelyeken továbbra is veszélyeztetett a biológiai sokszínűség, ráadásul a kipusztuló fajok általában sokkal régebben keletkeztek és sokkal jobban alkalmazkodtak a környezetükhöz, mint az újak.

A DZG szerint a világ állatfajainak száma alig becsülhető: számuk különböző feltételezések 8 millió és 40 millió közé teszik. A Német Zoológus Társaság Münsterben tartott, négynapos tanácskozásán mintegy 600 szakértő vesz részt a hét első felében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

WWF: az EU számolja fel a Földköri-tengeri olajszennyeződést

A World Wildlife Fund (WWF), a Vadvédelmi Világalap felszólította az Európai Uniót, hogy vegyen részt a szíriai és a libanoni partokat szennyező olajszőnyeg felszámolásában. " A Földközi-tenger eddigi legnagyobb természeti katasztrófáját okozza a tengerbe jutott mintegy 12 ezer tonna olaj"- közölte Christian Neumann, a WWF németországi képviselője.

Hét nap

SZENNYEZETT VÍZ

Bármikor megismétlődhet a miskolci vízjárvány, mert a Bükk-fennsík településeiből tömény szennyvíz jut a város...