szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ma már a legkisebb kkv-nál sem kérdés, hogy okostelefont vegyen-e a céges mobilnak – a szolgáltatók kínálatában ugyanis nagyjából csak ilyen készülékek találhatók. De éppen ezért, a hatalmas kínálat miatt érdemes megnézni, hogy milyen mobilra költjük a cég pénzét.

Ahogy privát használatra, úgy üzleti célra is sokféle készülék közül lehet választani. Az alábbiakban több helyzetre és többféle árfekvésben mutatjuk azokat a telefonokat, melyek közül szerintünk érdemes választani.

Ha prémium kell

Kezdjük rögtön a legfelszínesebb, de sokszor nagyon fontos szemponttal: hogy is néz ki az a telefon? Míg korábban az nem volt mindegy, hogy ki milyen autóval érkezik egy üzleti tárgyalás helyszínére, ma – sajnos vagy nem, de – az sem mindegy, hogy milyen mobilt halkít le a megbeszélés előtt. (A cikk szerzője is járt már olyan tárgyaláson, ahol érezhetően az elővillanó iPad döntötte el az üzlet megkötését.) Érdemes tehát a vezető pozícióban lévő munkatársaknak cégen belüli státuszukat tükröző készülékeket adni.

Apple

Ez nem értelmetlen luxusmobilokat jelent, a hagyományos kínálatban is bőven találunk prémium megjelenésű készülékeket. Ilyenek például az Apple mobiljai, melyek közül az aktuális csúcsot jelentő iPhone 5s nem csak kinézetében prémium: szép kijelző, erős processzor, 8 megapixeles kamera és nem mellesleg ujjlenyomat-olvasó is van benne, azért a 221 ezer forintért cserébe, amit szolgáltatófüggetlenül elkér érte a gyártó.

Az aktuálisan elérhető mobilok közül a nemrég részletesen tesztelt HTC One (M8) emelkedik még ki megjelenésével: ebben a 4 colos iPhone-nál eggyel nagyobb, 5 colos képernyő, szintén gyors processzor, viszont egy nem túl jó kamera van. A legfontosabb különbséget persze az operációs rendszer jelenti – aki valóban elegáns megjelenésű, szép csúcstelefont szeretne vállalkozásába, de az Apple rendszerét nem szereti, annak ez az Android-mobil a legjobb választás. Aki viszont csak az áruk miatt van felháborodva az Apple telefonjain, annak a HTC One (M8) sem lesz kedvence, a legszebb Android ugyanis listaáron 220 ezer forintba kerül.

László Ferenc

Szövegeléshez

A BlackBerryk már egy jó ideje nem tartoznak a legfelkapottabb telefonok, de egy dologban azért még mindig rávernek a mezőnyre: hosszabb szöveg bevitelére még mindig a kanadai gyártó készülékei a legalkalmasabbak. És persze hiába nem divatosak, van azért bőven vállalható hardverrel ellátott közöttük: a 90-100 ezer forintért beszerezhető, újfajta BB10 oprendszert futtató BlackBerry Q10 elég gyors processzorral, 8 megapixeles kamerával és a prémium kategóriában említett mobilokhoz hasonlóan 4G/LTE gyors mobilnetes képességgel is rendelkezik.

BlackBerry

Aki BlackBerryn gondolkozik, az vásárlás előtt azért mindenképpen vegye számításba, hogy jóval kevesebb üzleti alkalmazás közt válogathat majd, mintha iPhone-t vagy androidos telefont venne. És a fizikai billentyűzet helyfoglalása miatt a kijelzője is jóval kisebb lesz.

Ütésálló

Egészen más munkakörülmények közé való, a fizikai munkát végző alkalmazottaknak adható nyugodt szívvel az általunk nemrég kipróbált Caterpillar B15, ami a neve által sugalltakkal ellentétben nem egy markoló, hanem egy telefon. A robusztus, de saját kategóriáján belül elegánsnak mondható külső egy 4 colos képernyőt, egy kétmagos 1 GHz-es processzort és egy 5 megapixeles kamerát rejt. A rövid specifikációból már kiderül, hogy egy középkategóriás készülékkel van dolgunk, de a Cat telefont nem is csúcsteljesítménye miatt válogattuk be az összeállításba, hanem mert strapabíró. A készülékház a por és kosz elől teljes mértékben le van zárva, ennek köszönhetően olyan terepen, például egy bontással egybekötött építkezésen sem esik baja a telefonnak, ahol a hagyományos mobilok pár hét után feladják. A 85 ezer forintért megvásárolható Cat B15-nek, ha 2 méteres magasságból betonra esik, akkor sem lesz baja, és egy méter vízben is elvan fél órán át.

László Ferenc

Egy mobil minden alkalmazottnak

Ha sem státusz, sem mobilos gépelés, sem strapabírás terén nincsenek különleges igényeink, a cég költségvetése pedig fejenként pár tízezer forintos telefonra van belőve, akkor a tavaly kiadott, cserébe ma már szolgáltatói hűség nélkül is 30 ezer forint beszerezhető Nokia Lumia 520 lehet jó választás. Ezzel a Windows Phone készülékkel ugyan egyik alkalmazottunk sem fogja legyűrni a NASA technológiáit – a 4 colos telefonban kétmagos 1 GHz-es processzor és 5 megapixeles kamera van, de 30 ezer forintért egy olyan telefont adhatunk alkalmazottunk kezébe, ami a céges e-mailek bárhonnani elérése mellett minden további beruházás és telepítgetés nélkül is alkalmas netkapcsolat nélküli navigációra és a Microsoft Office dokumentumok teljes körű kezelésére. Ja, és telefonálni is lehet vele.

Nokia

Ha ez érdekes volt, hasonló ajánlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!