Fogadjunk, hogy nem szívesen vágná zsebre az első iPhone-t

Kevéssé ismert tény, de már jóval azelőtt létezett az iPhone, hogy az Apple előállt volna vele.

  • hvg.hu hvg.hu
Fogadjunk, hogy nem szívesen vágná zsebre az első iPhone-t

Az Apple 2007-ben jelentette be azóta ikonikussá vált eszközét, az iPhone-t, azonban iPhone már jóval korábban létezett, és használták is telefonálásra, internetelérésre – számolt be róla a Phone Arena.

A legelső iPhone-t 1998-ban jelentette meg a kaliforniai InfoGear cég, internetes érintőképernyős telefonként. Ez persze még nem okostelefon volt, legalábbis abban az értelemben nem volt az, ahogyan ma használjuk ezt a kifejezést. Az InfoGear iPhone-ja egy asztali telefon volt, fekete-fehér, 640 x 480 pixeles érintőképernyővel (érintőtollat mellékeltek hozzá), volt QWERTY billentyűzete, 2 MB RAM-ja, és lehetett vele e-mailezni, internetezni. Valamivel kevesebbe került, mint 500 dollár, és az internetelérésért külön kellett fizetni.

reddit

1999-ben az InfoGear leállt az iPhone gyártásával, és pár évvel később a Cisco felvásárolta a céget, és vele együtt a márkát is. 2006-ban meg is jelentette VoIP telefonját, Linksys iPhone néven.

2007-ben az Apple bejelentette az iPhone-t, a Cisco gyorsan be is perelte védjegybitorlásért. Aztán a színfalak mögött kiegyezett a két cég (a pénzügyi részletek nem kerültek nyilvánosságra), és azóta nincs iPhone-ja a Ciscónak, a név immár egyértelműen az Apple-höz kötődik.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.