Soha nincs jó idő
 

Soha nincs jó idő

Közel sem akkora az ember szerepe a klímaváltozásban, mint azt a „globális felmelegedéssel” riogatott egyszeri hírfogyasztó hiheti. Az éghajlat alakulása és környezetünk gondjai nem egy tényezőtől, mondjuk, a szén-dioxid-kibocsátástól függnek.

unknown unknown





Térnyomtatóval állítható elő új bőr vagy fül
 

Térnyomtatóval állítható elő új bőr vagy fül

Háromdimenziós printerekkel, azaz térnyomtatókkal a jövőben új testrészek - így porc, csont, vagy akár bőr és fül - is előállíthatók; az újdonságról a legnagyobb amerikai tudományos társaság, az AAAS éves kongresszusán számoltak be Washingtonban a kutatók.

MTI MTI

Hullámsír vár a romvárosra
 

Hullámsír vár a romvárosra

Mesterséges víztározó hullámai nyelik el egy antik város romjait Törökországban: miután lezárták az ország nyugati részében lévő tározó kapuit, a víz elérte a Pergamon közelében fekvő Allianoi romjait - írja a Zöldtér.

hvg.hu hvg.hu





Mementó 1991: a Kalasnyikov-botrány és egyéb zűrök a visegrádi csúcs árnyékában
 

Mementó 1991: a Kalasnyikov-botrány és egyéb zűrök a visegrádi csúcs árnyékában

Igen nehéz helyzetben volt 1991 februárjában az Antall József vezette magyar kormány. Jugoszlávia nemzetközi botrányt csinált a Horvátországba szállított magyar Kalasnyikovokból, a visegrádi hármak (Varsó, Budapest, Prága) történelmi csúcstalálkozóra készültek a KGST és a Varsói Szerződés romjain, közben éppen zajlott az Öböl-háború. A felbomló Szovjetunió gazdasági válsághelyzetbe (is) sodorta a három közép-európai államot, amelyek közül Csehszlovákia nem is tudott sokáig egyben maradni.

Szegő Iván Miklós Szegő Iván Miklós

Mínusz 20 fokban mentik az olajos madarakat
 

Mínusz 20 fokban mentik az olajos madarakat

Természetvédők már 150-200 olajjal szennyezett madarat találtak a Godafoss nevű izlandi teherszállító hajó múlt heti balesetének helyszíne közelében, Norvégia egyetlen tengeri nemzeti parkjában.

MTI MTI





Tömeges bálnapusztulás Új-Zélandon - fotók
 

Tömeges bálnapusztulás Új-Zélandon - fotók

Száznál is több pilótabálna vetődött partra az új-zélandi Stewart Islanden február 20-án. A haldokló és a már elpusztult bálnákra csavargók találtak rá az elhagyatott Cavalier-öbölben.

MTI MTI