Nyissa csak meg az iPhone-ját: látni fogja, mely alkalmazások leskelődnek ön után
Az Apple minden egyes iOS-frissítéssel újabb és újabb adatvédelmi rétegeket épített a készülékekbe. Ezek egyikére többször is érdemes vetni egy pillantást.
Az Apple minden egyes iOS-frissítéssel újabb és újabb adatvédelmi rétegeket épített a készülékekbe. Ezek egyikére többször is érdemes vetni egy pillantást.
Gördülékenyebbé teszi az Xbox Series X/S játékgépein a rendszer betöltődését a Microsoft.
Megint a kínai Vuhanról szólnak a hírek, de most nem egy vírus miatt: itteni kutatók olyan tollat alkottak, amivel a levegőben lehet létrehozni betűket.
David Attenborough brit természettudósról és műsorvezetőről nevezték el annak az 560 millió éves élőlénynek a kövületét, amelyről a kutatók úgy vélik, hogy az első ragadozó állat lehetett.
Az eyeWitness to Atrocities nevű appot jogászok fejlesztették ki, hogy a begyűjtött felvételeket adott esetben bizonyítékként használhassák.
Egy szerencsétlenül járt informatikus robotkutyákkal keresne meg egy kidobott merevlemezt. A hardveren rengeteg bitcoin van.
A hatóanyagot még nem próbálták ki emberen, de az első eredmények így is elég ígéretesek.
A HIMARS egy könnyű rakétatüzérségi eszköz, amit az amerikai hadseregnek fejlesztettek ki, ám a hatékonysága miatt mára több ország is hadrendbe állította. Ukrajnában is ezt használják.
Az Alvin nevű különleges tengeralattjáró már több merülési rekordot is megdöntött. Az újabbhoz muszáj volt átépíteni, mert a korábbiaknál is sokkal mélyebbre merészkedett.
Sok ország próbálta már megreformálni a közlekedést, sok ötlet nem jutott el a megvalósításig. Egy kínai projekt olyannyira rosszul sült el, hogy többeket börtönbe zártak miatta.
A világban már nem a régi omikron okozza az újabb koronavírus-fertőzéseket. Akit viszont anno megfertőzött, az most is rendelkezik valamennyi védelemmel az új változatok ellen is – erre jutott egy friss kutatás.
Az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának nevét és fotóit is felhasználják a bűnözők.
Egy elektromos motor által vezérelt nagy ventilátor működteti majd azt a repülőgépet, amit rövid távú utazásokhoz lehetne igénybe venni a gyártó Faradair szerint. A cég azt ígéri: olcsó lesz.
Inváziós szipókás rovarfajok elterjedésének és károkozásának felmérésében kéri a lakosság segítségét az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézete (ATK NÖVI).