Bűnösnek találták a fogolykínzási per első vádlottját

A Bagdadban felállított amerikai katonai törvényszék bűnösnek találta szerdán az iraki Abu Graib börtönben véghezvitt fogolykínzások ügyében tartott első per vádlottját, az amerikai Jeremy Sivitset.

  • unknown unknown
Bűnösnek találták a fogolykínzási per első vádlottját
Sivits előzőleg bűnösnek is vallotta magát, és sikerült megállapodnia a katonai hatóságokkal, hogy egy katonai bíró egyedül ítélkezzen az ügyében esküdtszék és ügyészi tanács nélkül.



A CNN értesülése szerint egyelőre őrizetesek kétrendbeli bántalmazásában, erre való összeesküvésben és kötelességmulasztásban találták felelősnek, a negyedik vádpontról - a kínzásokat megörökítő fotó készítésével összefüggőről - még nem döntöttek. E vádpont szövegén ügyvédje szerint Sivits apró módosítást kér, a másik négy pontban - őrizetesek kétrendbeli bántalmazása, erre való összeesküvés, kötelességmulasztás - viszont fenntartások nélkül beismerte bűnösségét. Sivitset egy éves börtönbüntetéssel sújthatják tetteiért.



Megtagadta viszont a válaszadást az a három fogolykínzással vádolt amerikai katona, akiktől előzetes meghallgatáson egyelőre szintén azt kérdezte meg a bíró, hogy bűnösnek érzi-e magát az Abu Graib börtönben elkövetett törvénytelenségekben. James Pohl ezredes, katonai bíró mindhármuk meghallgatását elnapolta június 21-ére. A meghallgatás a szigorúan őrzött, úgynevezett zöld zónában található bagdadi konferenciaközpontban zajlott.



Szintén mindhárman lemondtak arról, hogy felolvassák a velük szembeni vádakat. Az elsőként beidézett három vádlott közül Charles Granert őrizetesek bántalmazásával, erre való összeesküvéssel, kötelességmulasztással, házasságtöréssel és az igazságszolgáltatás akadályozásával vádolják. Ivan Frederick ellen a vád őrizetesek bántalmazása, erre való összeesküvés, kötelességmulasztás és tisztességtelen cselekedet, Javal Davis ellen pedig őrizetesek bántalmazása, erre való összeesküvés, kötelességmulasztás és hamis vallomástétel. (MTI)
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?