The Economist: Az amerikai demokratáknak mást kell csinálniuk, mint amit elbűvölő szocialista polgármesterüknek New Yorkban

Az USA-ban a demokraták találnak okot rá, hogy ünnepeljenek a Trumpnak adott pofonok után. Nem Trump a megállapodások művésze, hanem a kínai elnök. Fura paradoxon a kínai gazdaság hanyatlásának hátterében. Putyint ott kell ütni, ahol az a legjobban fáj neki. Hatalmas botrányt kavart Izraelben a hadsereg főügyészének letartóztatása. Témák és vélemények a világlapokból.














Die Welt-elemzés: Hirtelen nyersanyagvihar fenyegeti Putyint

Oroszországnak fizetnie kell a háborúért, Európának semmi oka cserben hagyni Ukrajnát. Az EU soha nem tud új tagokat felvenni, mert gyakorlatilag már most is működésképtelen. Saját támogatóit is próbára teszi Trump, amikor egy sor országban beveti az amerikai hadsereget. Nagy hiba lenne, ha új nukleáris fegyverkezési verseny indulna be a világban. Az eddigi világrend kiszenvedett, nem szabad újraéleszteni. Témák és vélemények a világsajtóból.