A BBC "bekiabálókat" küldött a toryk gyűlésére

Éles hangú levélben követelt bocsánatkérést a BBC-től a brit Konzervatív Párt, miután kiderült, hogy a közszolgálati tévé beszervezett rendzavarókat küldött az ellenzéki párt vezérének egyik kampánygyűlésére.

  • MTI MTI
A BBC

A The Sunday Telegraph, a legnagyobb vasárnapi brit konzervatív lap beszámolója szerint három, mikrofonokkal felszerelt "aktivista" Michael Howard tory vezér és miniszterelnök-jelölt egyik múlt heti walesi kampányrendezvényét zavarta meg olyan bekiabálásokkal, mint például "Howard hazudik", "A torykban nem szabad megbízni", vagy "Csak Tony Blairben (a munkáspárti miniszterelnökben) lehet megbízni".

Amikor a hangoskodókat megpróbálták kitessékelni a rendezvényről, kiderült, hogy profi hangrögzítőket viselnek, és a BBC küldte őket a helyszínre. A BBC mindezt elismerte, közleményében ugyanakkor "teljesen törvényesnek" minősítette az eljárást, mondván: a bekiabálók telepítése a konzervatív gyűlésre annak a készülő dokumentumfilmnek a része volt, amely "a politikai rendezvények megzavarásának módszereit és történetét" dolgozza fel. A BBC szerint más pártok rendezvényeit is hasonló "megfigyelésnek" vetették alá.

A The Sunday Telehraph vizsgálata szerint azonban a társaság Tony Blair munkáspárti kormányfő egyetlen kampánygyűlését sem próbálta hasonló módon megzavarni, viszont a most leleplezett bérhangoskodók legalább egyikét más konzervatív gyűléseken is látták.

Guy Black, a Konzervatív Párt kommunikációs igazgatója éles hangú tiltakozó levelet küldött Helen Boadennek, a BBC hírigazgatójának, azzal vádolva a közszolgálati tévét, hogy az "hamis sztorit próbált gyártani ... azzal a céllal, hogy zavarba hozza vagy nevetségessé tegye a párt vezetőjét". Black szerint a cég szerkesztői súlyos szakmai kihágást követtek el. A BBC vezetése a panasz alapos kivizsgálását ígérte.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?